neljapäev, 28. aprill 2016

"Lover Unbound" - J.R. Ward

5. raamat sarjas "Black Dagger Brotherhood"
Peategelased: Vishious ja Dr Jane Whitcomb
Autor: J.R. Ward
Originaalpealkiri: "Lover Unbound"
Kirjastus: Piatkus
Formaat: pehmekaaneline
Ilmumisaasta: 2007
Lehekülgi: 509
Goodreads

  photo reiting4small.jpg
Musta pistoda vennaskonna liige Vishious  on geniaalne ja armutu sõdalane, kes kaaslaste abieluõnne kõrvalt nähes tunneb end üsna rahutu ja üksildasena. Asjad ei parane mitte üks põrm, kui mees saab teada, et vampiiride kõrgeim jõud Scribe Virgin on mehe tuleviku üksikasjadeni paika pannud. 
Kui Vishious linnas tõsiselt viga saab, satub ta inimeste haiglasse ja kohtub doktor Jane Whitcomb'iga. Ühtäkki leiab mees, et enda ohverdamine rassi ja vennaskonna nimel on veelgi raskem, kui ta alguses arvas.

Arvamus:
Paar aastat tagasi sarja lugedes jäi mul see osa vahele. Praegu kahetsen, et nii läks, sest sarja 6. osa "Lover Enshrined" lugedes jäi Cormia ääretult kahvatuks kujuks. Nüüd siis parandasin selle vea ja olles lugenud 5. osa "Lover Unbound" muutus palju asju arusaadavamaks, nende seas ka jõud, mis Cormiat tagant tõukas ja innustas.
Kuigi "Lover Unbound" oli väga liigutav ja kohati täiesti südantlõhestav raamat - kust küll sellised vanemad tulevad? -  jäi midagi loos mind häirima. Pärast raamatu lõpetamist ei olnud seda "vau, lugesin suurepärast raamatut" tunnet, vaid oli kummaliselt ebamugav.
Ka see osa oli J.R Wardile omaselt tempokas ja  ülipõnev. Kogu aeg juhtus midagi nii peategelaste kui ka noorema generatsiooni liikmetega ning tagasipõiked Vishiousi minevikku olid osavalt loosse põimitud. Peategelased olid äärmiselt iseseisvad ja arukad ning ajasid oma vaimuka ja särava tekstiga mu mitmel korral naerma. Ometi ei tekkinud mul nendega sellist klappi nagu mõne eelmise osa tegelastega. Vishous'i ja Jane'i  suhe tekkis liiga kiiresti ja näis põhinevat vaid seksuaalsel külgetõmbel. Kõik nende stseenid viisid mõne seksuaalse tegevuseni ja nii näis, et kõik nõretas seksist. Bdsm elemendid muutsid kogu loo veel veidramaks.
Pean tunnistama, et ka selles loos olid mu lemmitegelasteks John, Qhuinn ja Blay. Nende noorte meeste tegemised ja vastasseis Lashiga on algusest peale olnud sarja parimaid sisuliine ja ka selles loos nautisin ma neid osi kõige rohkem.

Sarja raamatud:
"Lover Unbound"
"Lover Mine"
"Lover Unleashed"
"Lover Reborn"
"Lover At Last"
"The King"
"The Shadows"
"The Beast"

2 kommentaari:

  1. Mu meelest muutub Jane ja Vishouse lugu hilisemates raamatutes paremaks, seks ei tundu nende suhtes siis enam nii tähtis.

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...