laupäev, 26. märts 2016

"Tõotus" - Robyn Carr

5. raamat sarjas "Thunder Point"
Peategelsed: Scott Grant ja Peyton Lacoumette
Autor: Robyn Carr
Originaalpealkiri: "The Promise"
Tõlkija: Hels Hinrikson
Kirjastus: Ersen
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 328
Goodreads
 photo reiting3small.jpg 
Scott Grantil on Oregoni väikelinnas Thunder Pointis tegus perearstikeskus. Linn ja selle elanikud on leskmehest kahe lapsega arsti omaks võtnud, tema lastel läheb hästi ning Scott teab, et on aeg kaotusvalust üle saada ja edasi liikuda. Aga linna ainukese arsti jaoks on sobilike naiste hulk piiratud. Ja siis kandideerib tema kliinikusse tööle rabavalt ilus abiarst.
Peyton Lacoumette arvab, et ta ei taha üldse kohtamas käia. Ta on juba ühelt lastega mehelt kõrvetada saanud ning tuli Thunder Pointi kindla kavatsusega mineviku vigu mitte korrata. Kui Scott pakub talle tööd palju väiksema palga eest, kui ta on harjunud saama, võtab Peyton üllatavalt innukalt koha vastu... vähemalt mõneks ajaks. Ta on nõus jääma kolmeks kuuks, kuni ta teisi võimalusi uurib.

Scott ja Peyton teavad, et olukord on ajutine – neil pole piisavalt aega, et tõelisi suhteid luua, rääkimata siis enda lõplikust sidumisest. Aga kui aeg on küps, võib armastus õitsele puhkeda kiiremini, kui näib võimalik, ja lühiajaline elukorraldus võib tõotada midagi jäädavat.

Arvamus:
Ükski Thunder Pointi romaan pole küündinud Robyn Carri teise sarja "Virgin River" (mida loomulikult pole eesti keelde tõlgitud) tasemele. Noh, tegelikult olen ma lugenud vaid sarja kahte esimest raamatut, aga need oli tõeliselt head. "Tõotus" oli nende kõrval üsna keskpärane lugu, mis mulle meeldis, aga ei pannud niimoodi õhkama nagu üks suurepärane armastuslugu seda tegema peaks.
Linnakeses ja selle ümbruses on sarja algusest peale juhtunud nii üht kui teist, aga millegi pärast on see ikka liiga piltpostkaardi moodi ehk siis mõjub kuidagi kunstlikult. Juba raamatu algus toimunud Peytoni ja Devoni vestlus oli minu jaoks arusaamatu - Devon jagas võhivõõrale liiga palju informatsiooni oma bossi kohta. Scott võis ju linnakese ainus arst olla, kuid naisel polnud mingit õigust esimesele ettejuhtuvale mehest nii palju rääkida. Stseenid lastega olid vahvad ja Peytoni perekond oli loomulikult klass omaette, kuid peategelased kahvatusid kõige selle kõrval. Pealegi ununes mul lugemisel pidevalt, et arsti eesnimi oli Scott ja sattusin segadusse, kui teda niimoodi kutsuti.

Sarja raamatud:
"Eksleja"
"Uustulnuk"
"Kangelane"
"Võimalus"
"Tõotus"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...