esmaspäev, 21. märts 2016

"The Others" - Anne Bishop

1. - 3. raamat sarjas "The Others"
Autor: Anne Bishop
Originaalpealkirjad: "Written in Red", "Murder of Crows", "Vision in Silver"
Kirjastus: ROC
Formaat: kõvakaanelised raamatud
Ilmumisaasta: 2013 - 2015
Lehekülgi: 433+354+400
Goodreads  Lugemise Väljakutse 2016: minu lemmikraamat(ud)
 photo reiting6small.jpg 

Sarja tegevus toimub alternatiivsel Maal, kus toiduahela tipus on inimeste asemel Teised (loodusjõud, aastaajad, kujumuutjad, vampiirid jne).Teiste käes on kõik loodusvarad ning inimesed saavad neid kasutada vaid nende loal.
Esimese raamatu alguses jõuab kinnisest asutusest põgenenud vereprohvet Meg Lakeside'i linna ning teades, et Teiste territooriumil inimeste seadused ei kehti, küsib ta nende käest tööd. Inimene, kes ei lõhna nagu saakloom, intrigeerib Teiste juhti Simon Wolfgard'i ja ta palkab Megi kohalikku postkontorit juhtima. Ülejäänud sari ongi sellest, kuidas vereprohveti ilmumine Lakeside'i hakkab Teiste ja inimeste suhteid muutma. Tagaplaanil käärivad aga rahutused, sest inimesed pole oma rolliga Teiste maailmas rahul.

Arvamus:
Ootan ikka veel sarja neljandat raamatut ning selles suures ootuses lugesin sarja kolm esimest osa uuesti läbi. Kolmandat korda viimase aasta jooksul.
Endalegi üllatuseks pole ma Anne Bishopi maailmast tüdinenud ning kui "Marked in Flesh" selle nädala jooksul kohale ei jõua, siis lähen suure tõenäosusega neljandale ringile. Anne Bishop on hämmastav kirjanik, kelle anne väheste sõnadega palju edasi anda meenutab õige natuke Nalini Singhi raamatuid, kusjuures kuigi mõlemad daamid kirjutavad urban fanasyt, on nende looming väga erinev.
Iga kord leian ma loost midagi uut. Seekord näiteks jälgisin ma hoolega kaarti, et täpselt aru saada, kuhu Monty ja Kowalski oma auto parkisid, milline oli Megi igapevane ring ning kus tegevus täpselt aset leidis. Samuti oli huvitav lugeda, kuidas tegelased omavahel seotud olid ja seda juba enne Lakeside'i jõudmist.
Suurepärane sari.
Sarja kolm esimest raamatut

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...