esmaspäev, 21. märts 2016

"Lord of Darkness" - Elizabeth Hoyt

5. raamat sarjas  "Maiden Lane"
Peategelased: Margaret (Meg) Reading ja Godric St. John
Autor: Elizabeth Hoyt
Originaalpealkiri: "Lord of Darkness"
Kirjastus: Grand Central Publishing
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2013
Lehekülgi:  360
 photo reiting4small.jpg 

 Kaks aastat tagasi olid leedi Margaret Reading ja Godric St. John sunnitud abielluma, kuid paar pole päevagi koos elanud. Pärast pulmi siirdus Margaret maale ning mees jätkas oma tegevust St. Gilesi kummitusena, üritades aidata ja päästa Londoni kõige kaitsetumat rahvast. Suur on aga mehe üllatus, kui ta ühel ööl kummitusena St. Gilesis patrullides oma abikaasa püstolitoru ette satub.
Kahe aastaga on Megi hingehaavad piisavalt paranenud ning ta naaseb Londonisse. Naise suurimateks soovideks on tappa St. Gilesi kummitus, kes mõrvas ta eluarmastuse ja veenda oma abikaasat, et neil on aeg laps saada.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Üsna lustakas lugu teisest võimalusest. Meg ja Godric on mõlemad kaotanud neile kõige kallima inimese ning arvavad, et sellega on nende võimalus õnnele läinud. Nende abielu sõlmiti vaid mõlema maine päästmiseks ning kaks aastat on selline korraldus sobinud. Kuni Meg otsustab, et ta tahab last ning naaseb Londonisse oma "vanaldase" abikaasa juurde last eostama.
Päris naljakas oli lugeda naise ettekujutus Godricust ning tema püüdeid oma abikaasat võrgutada. Eriti veel teades, et öösel üritas ta sama meest maha lasta. Nende suhe oli humoorikas, aga südamlik ning mulle meeldis, kuidas Godric naise hoolikalt püstitatud kaitsemüüridest läbi murdis. Raamatu teises pooles oli liiga palju voodistseene - peategelased üritasid ju kõigest hingest last teha - ning see tõmbas tempot maha.
Natuke häiris ka, et St. Gilesis toimunu poolest oli lugu liiga sarnane sarja eelmisele raamatule "Thief of Shadows", kus peategelane oli samuti St. Gilesi kummitus ning üritas leida röövitud tüdrukuid. Alfi lisamine oli huvitav ja täiesti ootamatu käik. Ma loodan, et ta on ka sarja järgmistes raamatutes. 
Nagu ikka oli iga peatüki ees jupike muinasloost. Seekord oli lugu üsna sünge, aga samas väga põnev.

Sarja raamatud:

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...