pühapäev, 14. veebruar 2016

"Tainted" - Jamie Begley

2. raamat sarjas "VIP Room"
Peategelased: Sawyer ja Kaden
Autor: Jamie Begley
Originaalpealkiri: "Tainted"
Kirjastus: Young Ink Press, LLC
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 227
Goodreads

Lugemise Väljakutse 2016: erakordselt halva kaanekujundusega raamat
 photo reiting2-5small.jpg 
Kaden Cross oli menubändi Mouth2Mouth solist, kuid loobus siis isikliku tragöödia tõttu laulmisest. Kuid kui bändi praegune solist enne ringreisi avariisse satub, on mänedžer valmis ka väljapressimiseks, et Kaden uuesti lavale astuks.
Mehe lepitamiseks palkab mänedžer pärast ühe kontserdi lõppu prostituudid ning Kaden leiab oma voodist narkootikume täis pumbatud Sawyeri. Vihane laulja taipab, et miski loos ei klapi ning saadab oma turvamehe asja uurima. Selgub, et mänedžer palkas naised inimkauplejatelt ning kõik sviidis olevad neiud on röövitud. Kaden ei saa politseisse pöörduda, sest kaalul on bändi maine. Neidude päästmiseks ostab ta nad välja ja saadab võõrutusravile, kuid Sawyerist pole inimkauplejad nõus loobuma. Aja võitmiseks üürib Kaden naise kolmeks kuuks, lootes, et selle aja sees on FBI kogunud piisavalt tõendeid, et kuritegelik jõuk trellide taha panna.

Arvamus:
Kas pole jube kaanepilt? Tegelikult tabab see loo sisu üsna hästi, kuid ikkagi ei meeldi selle raamatu kaanepilt mulle mitte üks raas.
Selle loo kangelannaks on Sawyer - neiu, kelle leidmise nimel Vida sarja esimeses osas nii metsikult vaeva nägi ja isegi oma eluga riskis. Ning nüüd Sawyerist lugedes leian ma, et ta oli sellist sõprust väärt. Küll aga kahtlen, kas selline tolgus nagu Kaden oli naisele piisavalt hea. Loo meespeategelane ei meeldinud mulle. Juba esimestes peatükkides jäi mehest väga külm ja kauge mulje.
Aastaid tagasi oli ta isekas ja rikutud jõnglane, kes mõtles vaid oma naudingutele ning kuigi ta päästis Sawyeri ja käitus "kangelaslikult", oli temas midagi, mis muutis mu ettevaatlikuks. Asi polnud vaid selles, et ta  oli dom ning tahtis magamistoas kõike kontrollida. Kuigi pean tunnistama, et viis, kuidas ta Sawyerile teiste juuresolekul õppetunde ja karistusi jagas ning oma bändikaaslase nende intiimellu kaasas, oli liig mis liig. Veel rohkem häiris mind, et ta varjas naise eest fakte. Alguses loomulikult ta ei tundud Sawyerit piisavalt, kuid neidu lähemalt tundma õppides, oleks ta pidanud kõik ausalt ära rääkima. Tema vaikimine jättis mulje, et ta ei usaldanud Sawyeri otsustusvõimet ja kahtles neiu intelligentsuses.
Pealegi tundus lugu kuidagi kiirustav. Mõnest küljest päris hea, sest kuna mulle raamat eriti ei istunud, sai see ka ruttu läbi. Samas aga oli loo mõte huvitav ning ma oleks meeleldi lugenud rohkem elust tuuril ja probleemidest, mis tekivad, kui inimesed on sunnitud niimoodi pead-jalad koos elama. See pisku, mis ma bändiliikmete omavahelise suhtelise kohta lugesin, oli hea. Isegi paganama hea.
Lõpp ei üllatanud. Kahtlustasin juba sarja esimeses osas "Teased", et just nii see läheb ja lugedes "Tainted" esimesi peatükke ma juba teadsin, kuhu autor tüürib.
Praegu ei kahetse, et loo läbi lugesin, on ta ju teiste autori raamatutega seotud, aga teistele soovitama ka ei hakka.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...