esmaspäev, 15. veebruar 2016

"Melted By The Dragon" - Amira Rain

Autor: Amira Rain
Originaalpealkiri: "Melted By The Dragon"
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 252
Goodreads 
Tuleviku maailma valitsevad lohe kujumuutjad ning viljakaid naisi on vähe. Inimkonna viimaseks lootuseks on sulatada üles 300 aastat varem külmutatud naised, kes on võimelised lapsi saama. 
Vivian Mason on viimane naine, kes üles sulatatakse. Temast peab saama komandör Jackson Wallace kaaslane, kes viimaks mehele kaua ihaldatud pärija kingib. Kuid kui Vivian ärkab, ei mäleta ta isegi oma nime ning maailm kuhu ta satub, on ühekorraga nii tuttav kui ka äärmiselt veider.  Naine on kindel vaid ühes, ta ei taha käsu korras võõra mehega last saada.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Tegu oli tasuta e-raamatuga, kuid tänase seisuga küsitakse amazonis selle eest juba üle kolme ja poole dollari. Minu silmis pole lugu seda raha väärt.
Nägin raamatu tutvustuses sõna "dragonshifter" (lohe kujumuutja) ja teadsin, et pean seda lugema. Nüüd on mul väga hea meel, et ma raamatu peale ühtegi senti ei pidanud raiskama, sest "Melted by the Dragon" oli üks tohutu pettumus.
Maailm näis alguses päris paljutõotav. Umbes 300 aastat tagasi toimus tuumaplahvatus, mis hävitas suure osa maakera elanikkonnast. Alles jäid vaid osa Põhja-Ameerika elanud inimestest. Esimene tõrge. Miks vaid ameeriklased pääsesid, aga kõik teised maailmajaod koos elanikega hävisid? 
Pärast plahvatust hakkasid toimuma teatud muutused - suur osa naisi jäi viljatuks ning osa mehi sai võime muutuda lohedeks. Kusjuures suurem osa meestest muutus tumeda südamega lohedeks, kes ei vananenud ega surnud loomulikku surma. Loomulikult said neist loo kurikaelad. Teised muutusid lohedeks, kelle eluiga oli võrdne inimeste omaga ning võitlesid kurjade lohedega territooriumi pärast. Teine tõrge. Kas tõesti pidid negatiivsed tegelased olema nii arvuliselt kui ka ealiselt ülekaalus?
Kolmsada aastat hiljem, kui Vivian ärkab, käib madin ikka edasi ning autor hakkab vimkasid viskama. Alguses loob ta päris meeldiva ja vaimuka kangelanna, kes seisab enda õiguste eest ja pole valmis olema vaid ostetud üsa. Ja siis teeb Vivian midagi, mis mul südame siiani pahaks ajab - ta müüb oma veel eostamata lapse maha. Ei mingit kõhklust ega tagantjärele kahetsust. Ta ütleb Jacksonile suu sisse, et tegu on vaid äriga ning kui mees oma osast kinni peab, siis saab ta ihaldatud pärija. Sel hetkel oli mul suur tahtmine lugemine katkestada, kuid otsustasin Vivianile veel ühe peatüki anda. Ma siiralt lootsin, et ta mõtleb ringi ja kahetseb. Aga kus sa sellega. Lõpuks lugesin ma edasi vaid seepärast, et tahtsin teada, kuivõrd halvaks lugu läheb.
Peale põlastusväärse peategelase oli selles raamatus ka muud, mis vastu hakkab. Autor pingutas üle. Loos on ajamasin ja paralleeluniversumid. Esimest on jutu järgi kasutatud, kuid lugejale seda ei näidata. Teiste kohta annab autor äärmiselt vastukäivat infot. Ühtegi paralleelmaailma lugeja ise ei koge. Siis pea raamatu lõpusirgel tuleb mängu must maagia ja nagu imeväel selgub, et lohed polegi ainsad kujumuutjad, kuigi terve raamatu jooksul on lugejale just selline mulje jäetud. 
Lisame veel Viviani parima sõbranna, kes vaid manipuleerib temaga, kangelase, kes vahepeal kohtleb naist nagu viieaastast ning mingi äärmiselt tobeda meeskonnamängu, mida taas vaid kirjeldatakse ja mis mind silmi pööritama ajas. Raamatus pole isegi ühtegi loheks muutumise kirjeldust. Ma vist juba mainisin, kui pettunud ma loos olin.
See raamat oli otsast lõpuni üks tohutu sasipundar, mida ma ei julge kellelegi soovitada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...