kolmapäev, 20. jaanuar 2016

"Lootusetu" - Colleen Hoover

1. raamat sarjas "Hopeless" 
Peategelased: Sky ja Holder
Autor: Collen Hoover
Originaalpealkiri: "Hopeless"
Tõlkija: Pille Kruus
Kirjastus: Pegasus
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta:  2015
Lehekülgi: 376
Goodreads
Rahva Raamat
Apollo 

 photo reiting3-5small.jpg
Siiani koduõppel olnud Sky otsustab, et viimase õppeaasta käib ta koolis, et saada tõelist keskkooli kogemust. Kohe esimestel päevadel kohtab ta Holderit, kelle pilk ühteaegu hirmutab, kuid paneb ka neiu südame puperdama. Sky tahab distantsi hoida, kuid midagi Holderi olekus ja naeratuses tõmbab tüdrukut noormehe poole ning üsna pea on nad kõrvuni armunud.
Kuid Holderil on saladus, mille ilmsikstulek purustaks kogu Sky maailma.

Arvamus:
Minu esimene Colleen Hooveri raamat. Lõpuks ometi ühinesin massidega, kes selle autori raamatuid loevad. 
Ausalt öeldes tekitas teos päris segaseid tundeid. Raamatu esimene pool oli väga helge ja naljakas, teine pool aga depressiivne ja õudne. Toonimuutus rabas mind niivõrd, et kallasin endale pool klaasi veini, enne kui edasi lugeda suutsin. 
Sky oli väga enesekindel tegelane. Mulle meeldis, et ta teiste arvamusest nii vähe hoolis ning mind ei häirinud viis, kuidas nad Six'iga teineteist kõnetasid (mu sõbrannal, kes luges raamatut inglise keeles, ajas see harja punaseks). See, kuidas ta sõbrannale mõeldud sõnumi Holderile saatis, oli hästi naljaks ja tema teadmatus tehnoloogiavallas saatis kindla sõnumi - ka arvuti ja mobiiltelefonita võib ellu jääda ja täisväärtuslikult elada. 
Holder meeldis mulle enamuse ajast, kuid tema äkiline loomus muutis mind ettevaatlikuks. Samuti ei saa ma siiani aru, miks autorid romantiseerivad (noor)meeste hiilimist kangelannade tuppa ja voodisse, suhte selles etapis, kus nad teineteist vaevu tunnevad. See ei ole romantiline. See paneb kõik häirekellad helisema ning minu jaoks on arusaamatu, miks kangelanna sellises olukorras kibekähku politseisse ei helistama. 
Paarina olid Sky ja Holder üsna armsad ning kuigi raamat tegi tooni osas 180-kraadise pöörde, oli "Lootusetu" päris hea noorteromaan, mida oli raske käest ära panna. Võib-olla oli tegu ka sellega, et kuna lõpuosa oli nii jube, tahtsin ma looga ühele poole saada. Pärast lugemist jäi hingele, et Sky ei saanud professionaalset abi. Tegelikult oleks see ära kulunud neile kõigile -  nii Sky'le, Holderile kui ka Karenile.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...