laupäev, 30. jaanuar 2016

"Bluegrass State of Mind" - Kathleen Brooks

1. raamat sarjas "Bluegrass Series"
Peategelased: McKenna Mason ja Will Ashton
Autor:  Kathleen Brooks
Originaalpealkiri: "Bluegrass State of Mind"
Kirjastus: Laurens Publishing
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2013
Lehekülgi: 236
Goodreads
Amazon


 Around the Year in 52 Books: sarja esimene osa
 photo reiting2-5small.jpg

McKenna Mason, kellest hiljuti sai maineka New Yorgi advokaadibüroo nooremosanik, on jooksus. Elu eest põgenedes jõuab naine väikelinna, kus elab ta lapsepõlve sõber Will. Mehe abiga loodab McKenna nii oma probleemid lahendada kui ka uut elu alustada. Willist on sirgunud nägus ja edukas võidusõiduhobuste talli omanik, kes pole McKenna vastu sugugi ükskõikne. Kuid mehel on põrgulik eksabikaasa, salapärane naaber ning kuhjaga probleeme, sest viimasel ajal juhtub ta valdustes pidevalt kummalisi õnnetusi.Arvamus (sisaldab spoilereid):
Praegu on raamat amazon.com lehel tasuta.
Hea mõte, kuid teostus polnud just parim.
Raamat algab väga pingeliselt. Lugeja ei tea, miks ja kelle eest McKenna põgeneb. Unenägude ja meenutuste kaudu selgub, et oma 29. sünnipäeval läks naine koos parima sõbranna Danielle'iga välja pidutsema. Koduteel meenuvad talle, kontorisse ununenud dokumendid  ning naised otsustavad büroost läbi minna. Samal õhtul toimub advokaadibüroos vanemosanike ja VIP klientide igakuine pokkeriõhtu ning  McKenna näeb kontoris midagi, mida ta kunagi näha poleks tohtinud. Nii McKenna kui ka Danielle on sunnitud põgenema ning ohutuse huvides lähevad naised lahku. 
Edasi jälgib raamat McKenna jõupingutusi uue elu alustamisel. Naine jõuab väikelinna, mille elanikud on äärmiselt värvikad ning armastavad oma nina teiste asjadesse toppida. Ja siin algasid probleemid. Kiirus, millega nad McKenna omaks võtsid, oli jahmatav, eriti kuna Eesti külades on inimesi, kes on seal elanud aastakümneid, kuid keda põliselanikud peavad siiani uustulnukateks. Järgnes McKenna ja Willi kiire armumine, kusjuures täiesti arusaamatuks jäi, mida nad teineteises nägid ja armastasid. Autor suutis sellest väga kiiresti üle libiseda ning keskendus hoopis rohkem McKenna ja Mo suhte arengule. 
Raamatu kangelanna on advokaat, kelle oskuslik tegutsemine andis talle tagaajajate ees suure edumaa, seda veidram oli lugeda, kuidas too nutikas naine uut elu alustades täielikuks kõlupeaks muutus. Tal on probleemid ning McKenna eesmärgiks on välja selgitada, mis sel saatuslikuk õhtul kontoris ikkagi toimus. Ning kuigi ta rõhutab seda korduvalt, ei tee ta ühtegi sammu selles suunas, vaid lükkab kõike aina edasi ja edasi. Küll aga on tal aega šoppamas käia, Williga ameleda, uusi sõpru leida ja pidutseda.
Oh, unustasin mainida midagi, mis mulle tegelikult päris meeldis: kuigi raamatus on mitmeid kuumi kabistamisstseene, siis päris seksistseene loos pole.
Nagu varem juba kirjutasin - raamatu mõte oli hea, aga see, mis kirja pandi, polnud just kõige parem. 
Hinne: 2,5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...