laupäev, 26. detsember 2015

"Wõlukunst" ja "Lend" - Angie Sage

 photo 15745136.jpg  photo 15744812.jpg 
1. ja 2. raamat sarjas "Septimus Heap"
Autor:  Angie Sage
Originaalpealkirjad: "Magyk" ja "Flyte"
Illustraator: Mark Zug
Tõlkija: Merlin Laansoo
Kirjastus: Pegasus
Formaat: kõvakaanelised raamatud
Ilmumisaastad: 2010 ja 2011
Lehekülgi: 458 + 412
Goodreads: "Wõlukunst", "Lend"
 photo reiting4small.jpg 

"Wõlukunst"
Septimus Heap, seitsmenda poja seitsmes poeg, kaob oma sünniööl, kui ämmaemand on ta surnuks tunnistanud. Selsamal ööl leiab Septimuse isa Silas Heap koduteel lumest tekki mähitud lapse – kannikesekarva silmadega vastsündinud tüdrukukese. Ja selsamal lumisel ööl saab Marcia Overstrand ebatavaliseks võluriks.
Heapid võtavad väikese tüdruku enda juurde, panevad talle nimeks Jenna ja kasvatavad teda nagu oma last. Aga kes on see müstiline väike tüdruk ja mis juhtus tegelikult nende armastatud poja Septimusega? Kümme aastat hiljem tuleb välja, et need sündmused ei olnud sugugi juhuslikud. Heapide elu muutub tundmatuseni ja nad haaratakse uskumatutesse seiklustesse. Mäng käib elu ja surma peale ...

"Lend"
Aasta pärast esimese raamatu lõppu on Septimus Heap ja Jenna on asunud oma seadusjärgsetele kohtadele. Kuid probleemid pole lõppenud - Marciat jälitab pimedusevari ning Septimuse vend Simon ihkab kättemaksu. 

Arvamus:
Kui ma oleksin 7- kuni 10-aastane, siis nähtavasti lausa armastaksin seda sarja. Täiskasvanuna ütlen vaid, et sari meeldib mulle väga. Loomulikult on sündmustikku võimalik ette ennustada ja mõned tegelased on väga üheplaanilised, kuid maailm on huvitav, raamatus on kaart ja võrratud illustratsioonid ning Angie Sage'i loodud rabarulle on üks viimase aja lahedamaid olevusi lastekirjanduses. Samuti ei kadunud esimeses osas kohatud tegelased (kilplutikas, rotist kuller) ära, vaid neil oli oma osa ka sarja teises osas. 
Praeguseks on eesti keeles ilmunud sarja kõik seitse raamatut.
 

Sarja raamatud:
"Wõlukunst"
"Lend"
"Rawikunst"
"Rännak"
"Sireen"
"Pimedus"
"Tuli"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...