pühapäev, 6. detsember 2015

"Vererada" - Felix Francis

Autor: Felix Francis
Originaalpealkiri: "Bloodline"
Tõlkija: Lauri Vahtre
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2013
Lehekülgi:310
Goodreads
Rahva Raamat
 photo reiting3-5small.jpg
Ratsavõistlust kommenteerides taipab Mark Shillingford, et ta õde Claire kaotas meelega. Kui Mark hiljem Clairelt aru nõuab, lähevad kaksikud tülli. Järgmisel päeval teatab politsei Markile, et Claire sooritas enesetapu. Mark ei suuda seda uskuda -jah, nad tülitsesid, kuid Claire ei olnud depressioonis ning armastas selleks liialt elu, et hotellitoa aknast alla hüpata. Kuid Claire'i poolt kirjutatud teade Markile rahuldab politseid ning nad ei kavatse juhtunut edasi uurida. Kui tabloid Claire'ist mustava artikli avaldab, otsustab vihane Mark ise juhtumit edasi uurida. Mees on kindel, et õe otsus sõit kaotada ja tema "enesetapp" on kuidagi omavahel seotud.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Mulle ei meeldi, kui autor tahtlikult oma kangelast piinab.
Mark tundis end juba süüdi, sest ei vastanud Claire'i kõnele. Mees piinas end mõttega, mis võinuks teisiti minna, kui ta oleks Claire'iga sel õhtul rääkinud ja nagu õe surmast veel vähe, saab Mark hetkel, mil ta on enamvähem jalule saanud, jälle saatuselt vastu hambaid. Kui kaugele Felix Francis minna üritas? Kas ta tahtiski näha, millal Mark murdub ja kusagilt alla hüppab?

Krimilugu ise oli hea, kuid minu arust pole Felix Francis veel oma isa tasemeni jõudnud. Puudu oli see maagia, mis Dick Francise romaanides alati olemas on.
Hea raamat, milles oli üks surm liiga palju.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...