reede, 25. detsember 2015

"Üks ja ainus Ivan" - Katherine Applegate

Autor: Katherine Applegate
Originaalpealkiri: "The One and Only Ivan"
Tõlkija: Mario Pulver
Illustraator: Patricia Castelao
Kirjastus: Pikoprint
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 1974
Lehekülgi: 305
Goodreads
Proovikivi: tõsielul põhinev raamat
 photo reiting6small.jpg 
Gorilla Ivan on veetnud 27 aastat oma elust kaubanduskeskuse klaaspuuris. Ta on harjunud, et inimesed teda jõllitavad, mäletab vaevu oma elu vabaduses ja seda, mis ta perega juhtus. Ivan ei mõtle minevikule, selle asemel mõtleb ta nähtud telesaadetest, oma sõpradest Stellast ja Bobist ning kunstist. Kuid siis saabub kaubanduskeskusesse elevandibeebi Ruby ning Ivan näeb esmakordselt oma kodu täiesti uues valguses. Ta teab, et peab midagi ette võtma, et Ruby elu läheks paremini kui temal.

Arvamus:
Raamat põhineb tõestisündinud lool gorilla Ivanist, kes tõesti elas aastakümneid kaubanduskeskuses ning lõpuks leidis uue kodu Atlanta loomaaias. Kui soovite väärikast hõbeseljast lähemalt lugeda, siis eespool olev link viib teid loomaaia lehele, kus on rohkem infot Ivani elust.

Ma lugesin raamatu läbi ühe õhtuga. Neljandal leheküljel hakkasid mul pisarad voolama ja niimoodi nutta löristades ma selle raamatu ka lõpetasin. See oli lihtne ja ilustamata lugu sõprusest, hoolimisest ning esmapilgul ületamatutena näivate takistuste ületamisest. Tegelikult polnud raamat üldse nii kurb, selles oli ka naljakaid ja lihtsalt südamlikke hetki, kuid kohe alguses, kui Ivan oma lugu pajatama hakkas, oli tunda metsikut üksindust. Ja mida kaugemale tegevus arenes, seda tugevamalt see lehekülgedelt vastu kumas.
Tegu on suurepärase looga, millele annavad lisaväärtuse hea tõlge ja kaunid illustratsioonid. Soovitan raamatut nii suurtele kui väikestele.

Raamatu trailer

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...