pühapäev, 6. detsember 2015

"Shards of Hope" - Nalini Singh

14. raamat sarjas "Psy-Changeling"
Peategelased: Aden Kai ja Zara Neve
Autor: Nalini Singh
Originaalpealkiri: "Shards of Hope"
Kirjastus: Berkley Hardcover
Formaat: kõvakaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 483
Goodreads
Proovikivi: raamat, mille tegevus toimub tulevikus
 photo reiting6small.jpg 
Nooled Zara ja Aden ärkavad puuris. Nende võimed ei tööta ja vaenlane nõuab informatsiooni, mida kumbki ei kavatse avaldada. Nad teavad, et peavad põgenema. Kuid kui eliitsõdalastel õnnestub välja murda, leiavad nad end keset kõledat ja karmi maastikku ning tsivilisatsioonini on sadu kui mitte tuhandeid kilomeetreid. Kuna mõlemad on haavatud, on nende ainsaks lootuseks läheduses elav eraklik kujumuutjate klann, kes pole võõraste suhtes just lahke. Kuid Aden ja Zara peavad ellu jääma, sest varjudes olev vaenlane on kogu Noolte salga sihikule võtnud. 

Aden teeb kõik, et oma inimesi kaitsta ja anda neile lootust, et isegi psy eliitmõrvaritel on uues maailmas tulevikku. Zaral ei ole sellist lootust. Naine teab, et on liiga kahjustatud ning tal pole tagasiteed. Zara ainsaks missiooniks on kaitsta Adenit - meest, kes talle järele tuli, kui keegi teine seda ei teinud. Näib, et seekord pole ka Adeni meeletust sihikindlusest kasu, sest Vaikus loodi kindlal põhjusel. Seda oli vaja vägivaldsete, vaimuhaigete ja inimeste jaoks, kes olid emotsionaalselt omadega liiga läbi .

Arvamus:
"Shards of Hope" on üks pikimaid kui mitte kõige pikem "Psy-Changeling" romaan, aga ma tahtsin ikkagi lisa. Adeni ja Zara aeg kujumuutjate juures oli huvitav ning suhted ja sõprussidemed, mis nad seal lõid, tõid mõlemale osapoolele palju kasu. Samuti oli äärmiselt põnev lugeda, kuidas psy'd oma kogukonda hakkasid üles ehitama. Eriti meeldisid mulle stseenid lastega. Need olid nii südantsoojendavad. Adeni soov psy lastele näidata, et mängimine ja tundmine on lubatud, tõi lausa pisara silma.
Selles raamatus oli üldse väga palju koostööd ning seda peamiselt uue hirmutava vaenlase pärast. Kuidas sa võitled vaenalsega, kes tegutseb varjudes ning kelle liigutusi sa ette ei näe? Seepärast pidid ka need erinevad rühmad rohkem suhtlema ja koos töötades suutsid nad vaenlase tegutsemisruumi piisavalt piirata, et ise ellu jääda.
Raamatus oli palju vanu ja tuttavaid tegelasi, kuid samas ka fantastilisi uusi tegelasi, kelle lugusid ma kannatamatult ootan. Loodetavasti on järgmine paar sama armas ja suurepärane nagu Aden ja Zara. 
"Psy-Changeling" on ilma mingi kahtluseta mu lemmik paranormaalne sari.

Sarja raamatud:
"Shards of Hope"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...