laupäev, 26. detsember 2015

"One for the Money" - Janet Evanovich

1. raamat sarjas "Stephanie Plum"
Autor: Janet Evanovich
Originaalpealkiri: "One for the Money"
Teksti loeb: Lori Petty
Kirjastus: Simon & Schuster Audio
Formaat: audioraamat
Ilmumisaasta: 2011
Goodreads

 Proovikivi: raamat, millest on tehtud film
 

Töötu Stephanie Plum pöördub viimases hädas oma nõo Vinnie poole ning saab tööd pearahakütina. Naise üheks esimeseks juhtumiks on salapolitseinik Joe Morelli tabamine, keda kahtlustatakse mõrvas. Eriti magusaks teeb tööotsa fakt, et Stephaniel ja Morellil on ühine minevik.  

Arvamus:
Kuigi ma postitasin juba mõnda aega tagasi oma arvamuse Karen Marie Moningu raamatu "Darkfever" kohta, oli "One for the Money" tegelikult mu esimene audioraamat. Kogemus oli huvitav. Tegin süüa, koristasin ja sorteerisin sokisahtlit ning samal ajal hargnes lahti hüsteeriliselt naljakas lugu endisest pesumüüjast, kes hakkas pätte püüdma. Lugu oli lihtne ja hästi kergemeelne, kuid äärmiselt nauditav.
Stephanie ei tea midagi pearahakütiks olemisest ning teeb algajale omaseid vigu. Samas pole ta kalestunud ja saavutab mõne juhtumi juures edu just tänu oma oskusele inimestega suhelda. Ta suhe Joe'ga on huvitav segu meeldimisest ja vihkamisest. Kui nad noored olid, kaotas Stephanie Joele oma süütuse ning kui noormees temast hiljem välja ei teinud ja sõprade ees oma teoga kiitles, ajas Stephanie Joe oma isa autoga alla. Sellise minevikuga pole ime, et nende kohtumisel lendab nii karvu kui ka sädemeid.

Eriti lahe oli aga Lori Petty pealelugemine. Iga kord kui ta Stephanie ema häält tegi, pani see mind muigama, vanaema tekst pani mind aga laginal naerma. Seepärast soovitan kuulata just audioraamatuid. Te ei pea pettuma, see on tõeline elamus.

Oh, peaaegu unustasin. Loo põhjal on vändatud ka film, mis oli vaadatav, kuid polnud pooltki nii hea kui raamat. Filmi peaosades on Katherine Heigl ja Jason O'Mara.
Filmi trailer

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...