laupäev, 12. detsember 2015

"Obsidian" - Laurann Dohner

8. raamat sarjas "New Species"
Peategelased: Obsidian ja Allison Baker
Autor:  Laurann Dohner
Originaalpealkiri: "Obsidian"
Kirjastus: Ellora's Cave
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2012
Lehekülgi: 200
Goodreads
 photo reiting3small.jpg 

880 suudeti küll päästa, kuid mees on koomas. Allison Bakerile, kes on 880 raviarst, on Uue Liigi esindaja elu päästmine saanud kinnisideeks. Naine on valmis kõigeks, et ta patsient vaid üles ärkaks. Nii otsustab ta proovida midagi täiesti uut - puudutusravi. Uue Liigi esindajad peavad mõtet liiga ohtlikuks ja keelavad selle ära. Allsion teab, et kui 880 varsti ei ärka, mees sureb, seepärast otsustab ta oma patsiendi röövida. 
Alli alustab vaikses maamajas ravi ning 880 hakkab toibuma. Mees kuuleb naise häält ja tunneb ta puudutusi. Kuid kui 880 taipab, et naine, kelle häält, lõhna ja puudutust ta niivõrd naudib, on inimene, haarab teda meeletu viha. Marus on ka Uue Liigi esindajad, kui nad Alli üles leiavad. Nad tahavad naist karistada, kuid 880, kes on endale nimeks võtnud Obsidian, otsustab, et kuna inimesed on talt kõik võtnud, võib ta samahästi ka midagi vastu saada. Ja mees tahab Alli't.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Mulle meeldis, et sarja see lugu oli eelmistest natuke erinev. Eks kõigil  sarja tegelastel ole oma minevik, kuid Obsidian eristus teistest Uue Liigi esindajatest kuna tal oli juba Mercile'i päevil elukaaslane, kellest ta väga hoolis. Kui Mercile'i töötajad naise Obsidiani silme all tapsid, üritas mees oma kallimat päästa, sai viga ja vajus koomasse. Ja kuigi mees ärkab talle tundmatus ja segases maailmas, on ta pea esimesest hetkest alates jõud, millega peab arvestama.
Doktor Allison Baker ei meeldinud mulle eriti. Tema kinnisidee ja kui kaugele ta oli valmis minema mehe pärast, keda ta ei tundnud, oli kõhedust tekitav. Minu arust ei jätnud ta just kõige stabiilsema inimese mulje. Samuti oli ta vahepeal nii kohutavalt naiivne ning tema tegelaskuju ei arenenud loo jooksul üldse.
Samuti häiris mind ka selles loos, kuidas Uue Liigi võimuladvik üritas Obsidiani eest otsuseid langetada. Ma ei väida, et neil polnud õigus. Tegelikult oli, aga mulle ei meeldinud viis, kuidas nad asjale lähenesid.
Kokkuvõttes üsna hea lugu.

Sarja raamatud:
"Fury"
"Slade"
"Valiant"
"Justice"
"Brawn"
"Wrath"
"Tiger"
"Obsidian"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...