neljapäev, 31. detsember 2015

"Mina, Earl ja surmasuus tüdruk" - Jesse Andrews

Autor: Jesse Andrews
Originaalpealkiri: "Me and Earl and the Dying Girl"
Tõlkija: Kristina Uluots
Kirjastus: Varrak
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2015
Lehekülgi: 260
Goodreads
Proovikivi: raamat, mille tegevus toimub keskkoolis
 photo reiting6small.jpg 

 Rahva Raamatu kodulehelt:
Abiturient Gregi edu saladuseks on jääda alati märkamatuks ja mitte laskuda kellegagi sügavamatesse isiklikesse suhetesse. See lähenemine on aidanud tal hakkama saada sel ohtlikult miiniväljal, milleks on igapäevane koolielu oma kõiksugu grupeeringute ja rühmitustega. Isegi oma parimat sõpra Earli, kellega koos ta on lapsepõlvest saati vändanud lemmikfilmide paroodiaid ja uusversioone, ei nimeta ta mitte sõbraks, vaid hoopis kolleegiks, sest nii on lihtsalt... lihtsam.
Gregi kummaline strateegia laguneb aga koost, kui ta ema leiab, et poiss peaks aega veetma oma klassiõe Racheliga, kellel diagnoositi hiljuti leukeemia. Koos Earliga otsustavad nad Rachelist filmi vändata. See samm muudab kõigi asjaosaliste elu ja Greg hakkab taipama, kui tähtsat rolli võib inimese elus mängida sõprus. 

Arvamus:
Tavaliselt ma väldin raamatuid surmavatest haigustest, kuid ühe hullusehetke ajal ostsin ma Tartu Tasku keskusest selle raamatu. Tõin koju, panin riiulile ja põrnitsesin pea iga päev enne magamaminekut selle selga. Lõpuks võtsin julguse kokku ja alustasin raamatu lugemist. Pean ütlema, et olin meeldivalt üllatunud. "Mina, Earl ja surmasuus tüdruk" oli väga otsekohene ja aus raamat teismelise poisi hingeelust (uskuge või mitte, aga see on täiesti olemas), täiskasvanuks saamisest ja surmast ning see kõik on kirjutatud hämmastava huumoriga nii et ma ei teadnudki, kas nutta või naerda. Suurepärane.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...