laupäev, 26. detsember 2015

"Legend" - Marie Lu

1. raamat sarjas "Legend"
Autor: Marie Lu
Originaalpealkiri: "Legend"
Tõlkija: Marge Paal
Kirjastus: Tänapäev
Formaat: kõvakaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2012
Lehekülgi: 304
Goodreads
Proovikivi: populaarse autori esimene raamat
  photo reiting4-5small.jpg 
Endisi Ameerika Ühendriike laastavad tormid ja üleujutused ning riik on lõhenenud kaheks. Ühel pool on Vabariik ja teisel pool Kolooniad ning nad võitlevad allesjäänud maa-ala pärast.
June on 15-aastane Vabariigi imelaps, kelle vanem vend ametikohuste täitmisel tapetakse. June otsustab venna tapja iga hinna eest tabada. Kui ta saab teada, et venna surmas kahtlustatakse Vabariigi kurikuulsamat kurjategijat, lindpriid, keda pole suudetud tabada, otsustab neiu kõik mängu panna, et süüdlane karistada saaks.
Day on 15-aastane agulipoiss, kellest olude sunnil on saanud kurikuulus lindprii. Kui Day noorem vend katku haigestub, teeb noormees kõik, et Vabariigi varudest ülikalleid ravimeid varastada. Algab kahe andeka vaenlase kassi-hiire mäng, mille käigus ilmsiks tulevaid saladusi ei suuda kumbki osapool ette kujutada.

Arvamus:
Miks? Oh, miks küll piirdus kirjastus Tänapäev vaid triloogia esimese osa avaldamisega?  Tõeline mõistatus.
Lugu on vaheldumisi nii June'i kui ka Day vaatenurgast. Nad on mõlemad 15-aastased, kuid pärit väga erinevatest oludest. June on jõukast ja lugupeetud perest. Ta õpib parimas koolis ning neiu ees on kõik uksed valla. Day kasvas üles agulis ning kukkus ta tulevikku määraval eksamil armetult läbi. Ometigi on just see noormees riigi kardetuim kurjategija, kelle leidlikkusel pole piire. 
Neid peategelasi ühendab vaid nende lojaalsus ja armastus oma pere vastu.  Ja just see käivitabki kogu loo. Sündmustik areneb üsna kiiresti ning tegelaste kassi-hiire mäng hoiab tempo kenasti üleval. Kuigi raamatus on mõningaid väga kurbi hetki, ei jää autor neid viimse detailini lahkama. Lugu võib ju kohati silma märjaks võtta, aga see pole raamat, mille ajal saaks meeletult nutta lahistada. Lugu on lihtsalt liiga tempokas ja põnev.
Väga hea algus sarjale. Muretsesin juba ka teise ja kolmanda osa (inglise keeles, kuna Tänapäev ei anna neid eesti keeles välja) ja kavatsen need üsna pea läbi lugeda. Raamatu põhjal peaks 2016. aastal valmima ka film, niisiis on väike lootus, et raamat muutub ka eestlaste seas populaarseks ning siis võib-olla on kirjastus valmis ka triloogia ülejäänud osad välja andma. Unistama ju peab.

Sarja osad inglise keeles
 photo 9275658.jpg  photo 13414446.jpg  photo 14290364.jpg

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...