neljapäev, 31. detsember 2015

"Haapsalu detektiiv" - Juhan Paju

Autor: Juhan Paju
Originaalpealkiri: "Haapsalu detektiiv"
Kirjastus: Nastiku Kirjastustalu
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 1990
Lehekülgi: 114
Goodreads
Proovikivi: raamat, mille tegevus leiab aset mu kodukohas 
 photo reiting3small.jpg 
Helga Riisen on taas major Kivistiku juures jutuga, et ta abikaasa mõrvati ja miilits ei ole midagi ette võtnud. Uurimise järeldus oli aga, et mees jõi saunaõhtul liiga palju ning ta süda ei pidanud vastu. Kuid naine ei jäta oma jonni ja hakkab tüütama samal saunaõhtul osalenud inimesi. Lõpuks annab Kivistik teistele nõu, kutsuda asja uurima napsitamise pärast töö kaotanud endine miilits Rein Sipelgas. Kui Sipelga Rein jäljetult kaob, otsustab süümepiinu tundev Toivo Kivistik Riiseni surmajuhtumi uuesti üle vaadata.

Arvamus:
Peaksin kohe ära mainima, et ma ei ela Haapsalus. Ma ei leidnud raamatut oma kodukohast ning kuna Haapsalu on lähim linn ja ka teised kohad, mida raamatus mainitakse, on tuttavad paigad, siis otsustasin Juhan Paju "Haapsalu detektiivi" kasuks.
Mõnus tunne oli lugeda paikadest, mida ma teadsin. Tegevusaeg andis loole omapärase värvingu. Mõrvalugu ise ei olnud kõige parem, aga tegelaskujud oli huvitavad - eriti joodikust Kutt, kellele Juhan Paju oma loos heldelt paberiruumi jättis. 
Võtsin oma hinnangut natuke alla ka loendamatute trükivigade pärast.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...