laupäev, 26. detsember 2015

"Doon" - Carey Corp ja Lorie Langdon

1. raamat sarjas "Doon"
Autorid: Carey Corp ja Lorie Langdon
Originaalpealkiri: "Doon"
Kirjastus: Zondervan
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2013
Lehekülgi: 368
Goodreads

 photo reiting2small.jpg
Raamat oli päris sõltuvusttekitav. Otsustasin mitu korda, et ei loe enam edasi, kuid siis pidin taas raamatu kätte võtma, et teada saada, kuidas lugu lõppeb. Ning kui ma lõpetasin, ei teadnud ma enam, kuidas seda hinnata. Algus oli küll päris paljutõotav ja salapärane. 

Veronica, kelle petisest poiss-sõber on just maha jätnud, näeb tänaval nägusat kilti kandvat noormeest. Järgmisel hetkel mees kaob. 
Mõni aeg hiljem reisib Veronica koos sõbranna Mackenna'ga Šotimaale, sest Mackenna tädi on pärandanud talle seal maja. Šotimaal näeb Veronica taas kildiga noormeest ning kuuleb maagilisest uduloori peitunud maast, mida kutsutakse Doon'iks. Dooni saab külastada vaid kord saja aasta jooksul ning külaelanikud on veendunud, et Mackenna tädi oli üks inimestest, kes seda võlumaailma oma silmaga nägi.

Kui tüdrukud leiavad tädi päeviku ja sõrmused, otsustab Veronica tõestada, et Doon on olemas. Mackenna ei jaga Veronica usku, kuid loodab, et sõbranna läheb oma eluga edasi, kui taipab, et Doon on  vaid muinasjutt. Siis aga selgub, et Doon on päriselt olemas ning neiud lõpetavad vangikongis. Dooni elanikud arvavad, et tüdrukud on võimsa nõia käsilased, kes on juba sajandeid üritanud Dooni hävitada. Veronica unistuste mees osutub aga Dooni mölakast kroonprintsiks.

Arvamus:
Doon oli veider paik - seal söödi sushit, peeti mõõgavõitlusi, liiguti ratsa või tõldadega ja nauditi tänapäevast veevärki. Alguses oli see maailm tõeliselt kummaline, kuid lõpuks suutsid autorid selle erinevate sajandite segu rahuldavalt ära selgitada.
Veronica ja Mackenna olid väga head sõbrad ning nende sõprus meelitaski mind edasi lugema, aga loo peategelased ise olid .....mh, kuidas seda sõnastadagi, mul jääb sõnadest puudu. Toon hoopis mõned näited:

Spoilerid!!!!!!!!!!!!
1. Kummalegi neiule ei meeldi oma välimus, kuid mõlemad arvavad, et teine on imekaunis.
2. Mackennal polnud piisavalt püsivust, et oma tädi päevikut lugeda. Ta tammus mööda maja ja lõõritas muusikalide hitte samal ajal kui Veronica üritas päevikut lugeda.
3. Tüdrukuid süüdistati nõiduses ja selle asemel, et suu kinni hoida, ähvardas Mackenna kohalikku meest "Disney maagiaga". Järgmisel korral otsustas ta suu kinni hoida ja lasta Veronical rääkida, kuid ei pidanud minutitki vastu ning muutis oma lobeda keelega asjad mitu korda hullemaks.
4. Veronica mängis kogu raamatu ulatuses märtrit. Tüdruk arvas, et tema kohuseks on Doon päästa, kuid ei rääkinud oma plaanidest ei Jamesile ega ka Mackennale.
5. Kuigi James rääkis Veronicale, et on täiskasvanud mees ning soovis kordki ise otsuseid langetada (tuli välja, et Dooni kroonprintsi elu oli üksikasjadeni planeeritud juba enne ta sündi), võttis neiu mehelt selle võimaluse kuna tema "teadis" paremini, mis Jamesile ja Doonile hea on.
6. Veronica ei teadnud kõiki fakte, kuid tegi oletusi ning tema teod peaaegu hukutasid kogu riigi.
7. Jamesi meeleolumuutused ajasid mu nii segadusse. Ma arvasin alguses, et ta bipolaarne. Hiljem sain ma ta käitumisest aru, aga ärritav oli see sellegipoolest.

Tegelastest meeldisid mulle kõige rohkem Fiona, Fergus ja Duncan. Nad olid mõistlikud, oskasid oma ajusid kasutada ning lisasid loole küpsust. Osa sündmustikust oli küll väga ilmne, kuid ei häirinud mind niivõrd, kui kõik see, mis ma eespool kirja panin.

Ma lootsin, et tegu on suurepärase raamatuga, sest loos olid olemas pea kõik vajalikud komponendid -  Šotimaa, maagia, reis muinasjutumaale, kahjuks aga rikkusid tegelased selle ära. Ausalt öeldes hindaksin raamatu isegi alla kolme.
Ma ei hakka "Dooni" soovitama, aga kui keegi on raamatut lugenud, siis pange kirja, kuidas lugu teile tundus.

15.08.2016
Otsustasin oma hinnet algse kolme pealt alandada kahele. Lugesin eile "kogemata" (loe: luger läks lolliks ja avas vaid neid raamatuid, mida varem lugenud olin) paar peatükki ning see ei olnud "üsna hea" vääriline, vaid rohkem "aitas lugeda, aga ei midagi erilist" kategoorias.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...