pühapäev, 27. detsember 2015

"Clean Sweep" - Ilona Andrews

1. raamat sarjas "Innkeeper Chronicles"
Autor: Ilona Andrews
Originaalpealkiri: "Clean Sweep"
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2013
Lehekülgi: 235
Goodreads
 photo reiting4small.jpg 
Dina Demille peab Texase väikelinnas võõrastemaja. Pealtnäha on ta täiesti tavaline noor naine, kes üritab ärile jalgu alla saada ja on hea naaber ning koeraomanik. Tegelikult on aga Dina võõrastemaja maagiline, naise luud surmav relv ning koer ebamaine koletis.
Kui keegi hakkab jõhkralt naabruskonna koeri tapma, tunneb Dina, et peab sekkuma. Ta läheb alles linna kolinud alfa libahundi Sean Evans'i jutule. Kuid oht on suurem, kui nad ette kujutada oskavad. Peagi peavad Sean, Dina ja tulnukast vampiirsõdalane Arland mängu panema kõik oma oskused ja teadmised, et end, võõrastemaja ja linnakest kavala ja julma vaenlase käest päästa.

Arvamus:
Veendusin taas, et kõik mis Ilona Andrewsi sulest (loe: tõenäoliselt printerist) tuleb, on lugemist väärt. "Clean Sweep" algas tegelikult autori kodulehele postitatud tasuta järjejutuna. Lugejatel oli võimalus arvamust avaldada ning autorid postitasid lugu edasi. Jutt muutus nii populaarseks, et pärast kogu loo postitamist, otsustati ka e-raamat välja anda (seda juba raha eest) ning nüüdseks on välja antud ka pehmekaaneline raamat. Samamoodi sündis ka sarja teine osa "Sweep in Peace". Veel praegugi on raamatute esimesed peatükid kodulehel üleval, kui huvi tunnete.

Lisaväärtuse annavad loomulikult äärmiselt kaunid illustratsioonid, aga lugu ise on ka äärmiselt põnev. Eriti meeldis mulle autorite selgitus kõigi paranormaalsete olendite päritolu kohta. Selle peale annab ikka tulla. Romantikat on esimeses osas üsna vähe, kuid kuna nii Sean kui ka Arland on  Dinast huvitatud, siis teises osas on arvatavasti seda juba rohkem. Tegelikult on mõlemad meestegelased Dina kõrval natuke plassid.  Loo kangelanna on äärmiselt iseseisev ja huvitav tegelane. Autorid tõesti nägid vaeva, et teda lugejatele tutvustada ning näidata, mis on naise liikumapanevaks jõuks. Praegu võin öelda, et on kahtlane, kas ta praegusel eluetapil Dina tahabki armastusega jännata. Nimelt on tal oma äri alusatamisega ja perekonda ümbritseva salapära lahti harutamisega piisavalt tegemist.
Mulle meeldis ning ostsin juba ka "Sweep in Peace" e-raamatu, mida plaanin lugeda 2016. aastal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...