neljapäev, 24. detsember 2015

"Burn For Me" - Ilona Andrews

1. raamat sarjas "Hidden Legacy"
Autor: Ilona Andrews
Originaalpealkiri: "Burn For Me"
Kirjastus: Avon
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 384
Goodreads

Proovikivi:  raamat, milles on juttu maagiast
 photo reiting4-5small.jpg 
Eradetektiiv Nevada Baylor saab juhtumi, mis võrdub enesetapumissiooniga. Ta peab kinni nabima kõrgema taseme maagiakasutaja - pürokineetiku, kes võib ükskõik mille sekunditega tuhaks põletada. Uus ülesanne muutub veelgi hullemaks, kui sama juhtumi vastu hakkab huvi tundma ekstsentriline miljardär Connor "Mad" Rogan. Mees röövib Nevada, et neiult informatsiooni välja pumbata. Üsna varsti taipab Mad, et Nevadas on hoopis rohkem peidus, kui pealtnäha paistab. Kui tagaotsitava käitumine muutub aina ettearvamatumaks, peavad Nevada ja Mad koostööd tegema, et linn psühhopaadi käest päästa.

Arvamus:
Äärmiselt tugev algus huvitavale sarjale. Ilona Andrewsi loodud maailmas on maagia geneetiliselt edasiantav ning inimeste majandusliku heaolu aluseks. Ehk siis mida rohkem on sul võimeid, seda jõukam sa oled. Nevada perekond on hiljuti raskustesse sattunud ning just neiu on see, kes üritab perekonda iga hinna eest koos hoida. Ta on väga hea eradetektiiv, kel pole erilisi maagilisi võimeid ning kuna linna mahapõletav psühhopaat on äärmiselt võimekas maag, pole Nevadal lootust seekordset missiooni edukalt lõpetada. Oma pere päästmiseks ta siiski nõustub ning "kohtub" nii Mad Rogan'iga. Mulle meeldis, kuidas need kaks omavahel kemplesid. Tegelikult polegi kemplemine see kõige parem sõna. Rogan ei kemple, vaid ootab, et iga ta soov ja käsk otsekohe täidetaks. Koostöö Nevadaga on mehe jaoks omamoodi šokk, sest naine ei usalda teda ja on alguses äärmiselt tõrges. Raamatus pole eriti romantilisi hetki, tegu on ju urban fantasy'ga, aga see-eest, on see tulevase armastusloo poolt üks paljulubavamaid lugusid, mida ma sel aastal lugenud olen. Rogan ja Nevada täiendasid teineteist - naine puges mehele naha alla ja muutis mehe inimlikumaks, Rogan aga aitas Nevadal ellu jääda. Pealegi oli Nevada perekonna suhtlemine Roganiga ülinaljakas.
Raamat oli väga tempokas, suurepärase loo ja huvitavate tegelastega. Ilona Andrews on kirjanik, kelle lugusid ma kindlasti ka tulevikus loen. Minu suureks kurvastuseks lükati teise osa avaldamine 2017. aasta kevadesse, aga õnneks on kirjanikepaaril, kes Ilona Andrews'i nime all kirjutab, veel päris palju raamatuid, mida ma lugenud pole. :)
Soovitan.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...