laupäev, 28. november 2015

"The Last Orphans" - N.W. Harris

1. raamat sarjas "The Last Orphans"
Autor: N.W. Harris
Originaalpealkiri: "The Last Orphans"
Kirjastus: Clean Teen Publishing
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi: 263
Goodreads 
Proovikivi: hirmutav raamat
 photo reiting4small.jpg 


Vanaema matustelt tulles läheb Shane isaga tülli ning peielauas napsitanud mees jätab poja tee äärde. Shane, kes on vanaema kaotusest löödud ja ei taha isaga tülitseda, otsustab veeta öö vanaema majas. Teel sinna märkab ta kummalisi seiku – tulemas on torm ning loomad käituvad väga veidralt.
Paar tundi hiljem on kõik täiskasvanud surnud ning Shane ja ta koolikaaslased peavad hakkama saama uues ning hirmuäratavas maailmas. 

Arvamus: 
Tohutult kaasahaarav, kuid häirivalt verine lugu. Mina, va jänespüks, lugesin seda kui õudusromaani, kuid teiste lugejate arvates on kindlasti tegu vaid tempoka apokalüptilise noorteromaaniga.
Shane ja ta kaaslased kaotavad mõne tunniga kogu oma endise elu. Läinud on turvatunne ja lapsepõlv. Järgi on vaid laipadest kubisev väikelinn ja traumeeritud lapsed. Teismelised peavad võtma endale vastutuse nooremate laste eest ning langetama otsuseid, mis jäävad neid kogu eluks kummitama. Loo tegelased on segaduses ja hirmul, nad pole alati üksmeelel, kuid ikkagi suudavad need väga erinevad noored koostööd teha ja kokku panna tegevusplaani.
Mulle meeldisid peategelased, sest neis oli sisu ja sügavust. Nende segased tunded muutsid loo vaid usutavamaks ning kuigi mõned süžeepöörded olid aimatavad, suutis autor mind mitmel korral üllatada.  N.W. Harris mängis oskuslikult meie igapäevaste hirmudega ning suutis luua loo, mis pole küll šedööver, aga on see-eest väga ladus ja kerge vahepala.
pehmekaaneline raamat
Peale ebareaalse kiiruse, millega kõik toimus, jäi mind häirima veel kaanepilt. Shane, Kelly ja Adam näivad põleva hoone taustal nii ennasttäis ja ülbed. Loos on küll tulekahju, kuid uskuge mind tegelastel pole kordagi hetke nii enesekindlalt poseerida. Nende hoole all on üle kuuekümne lapse ning kogu teismeliste mahv läheb nende kaitsmise, söötmise ja hooldamise peale. Pealegi tuleb neil veel ka maailm päästa. Seepärast meeldib mulle pehmekaanelise raamatu kaanepilt rohkem, kuigi ka see (siluetid kõrgel linna kohal) on juba üsna leierdatud.

Ilmunud on ka sarja teine osa „The Harvest“ ja 2015. aasta lõpus peaks ilmuma ka kolmas osa "Enslaved". Lugesin teise osa tutvustust ja selle esimesi lehekülgi amazonis. Näib, et tegu polnudki maise vandenõuga, sest teises osas tulevad mängu tulnukad. Praegu kõhklen, kas jätkata sarjaga või ei. Esimene osa ja juhtunu selgitus olid liiga head, et seda kosmosest tuleva ohuga ära rikkuda. Aga kui tulnukate teema on hästi kirjutatud võib see paganama põnev olla. Valikud, valikud ...mida küll teha?

Sarja raamatud:
"The Last Orphans"
"The Harvest"
"Enslaved"


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...