reede, 27. november 2015

Sari "Grabbed" - Lolita Lopez

 photo 17695124.jpg  photo 17788835.jpg  photo 18626777.jpg

Autor: Lolita Lopez
Sari: "Grabbed"
Raamatud: "Grabbed by Vicious", "Caught by Menace", "Saved by Venom"
Kirjastus: Ellora's Cave Publishing Inc.
Ilmunud: 2013
Formaat: e-raamatud
Lehekülgi: 176+195+248
Goodreads
 photo reiting2-5small.jpg

Sel suvel oli mul harukordne võimalus lugeda raamatuid oma sõbranna lugerist. Kuna ta loeb enamasti erootikat, oli raamatuvalik küll suur, aga mitte eriti mitmekesine.

Nii sattusingi ma lugema Lolita Lopezi ulmelist erootikasarja „Grabbed“, mille tegevus toimus kusagil kaugel galaktikas. Üsna Maa moodi planeedil elavad inimesed päris viletsates oludes. Aastakümneid varem kimbutasid planeeti tulnukad, kes üritasid sellel elavat rahvast anastada.  Appi ruttasid teised tulnukad - sõdalaste rass, kes kaitse eest soovis geenivahetust ehk siis maakeeli öelduna naisi. Selleks korraldatakse planeedi pinnal „pruudikrahmamise“ võistlused.   Võistlusele kirja pandud noored vallalised naised peavad joostes teatud vahemaa läbima. Kui jooksjal õnnestub jõuda turvatsooni, on ta vaba ja võib ise oma tuleviku üle otsustada. Kuid kui sõdalane naise kinni püüab, kuulub ta sõdalasele, peab kolima kosmoselaeva ning koos sõdalasega elama.  
Kõigi kolme raamatu kangelannal on oma põhjus, miks nad „pruudikrahmamisele“ satuvad ning kõigi kolme sooviks on jõuda turvatsooni. Sinna nad muidugi ei jõua. Nii satuvad Hallie, Naya ja Dizzy kosmoselaeva ning peavad harjuma oma uue eluga, sõdalastest abikaasade ja veidrate kommetega. Paljud neist on seotud seksiga, sest kõik kolm meest – Vicious, Menace ja Venom – armastavad kontrolli magamistoas.  Õnneks pole ükski naistest ajudeta bimbo ning ajapikku suudavad nad kõik kohaneda ning laevas isegi mõned muudatusi sisse viia.

Arvamus:
Umbes aasta tagasi lugesin Kristen Ashley romaani „The Golden Dynasty“ ja mingi seletamatul põhjusel meeldis see mulle väga. Kuna ka selles raamatus kirjeldati sarnast „naisevõttu, ma „Grabbed“ sarja lugemiseks valisingi. Ning see polnud halb, üldsegi mitte, aga samas ei olnud see ka väga hea.
Kangelannade taust ja eluolu planeedil olid hästi kirja pandud ja ma nautisin, et nad suutsid enda eest seista, oma mõtteid avaldada ja ka oma tahtmise läbi suruda. Kõik kolm olid huvitavad tegelased, kes panid endale kaasa elama. Planeedil olid kaks neist omamoodi mässajad, kuid kosmoselaevas muutusid nad natuke liiga taltsaks. Samuti loobus autor suhte arendamisest ning alustas seksiga pea esimeses peatükis. Taevas hoidku selle eest, et kangelanna suudab domineerivale musklis sõdalasele vastu panna ja tahab enne voodisse kargamist arukat vestlust. Peale selle tõi autor sisse veel pardal tegutseva veidra seksiklubi, mida tegelased olid „sunnitud“ külastama.
Õnneks käsitleti raamatutes ka mõningaid olulisi teemasid nagu teises kultuuriruumis kohanemine, võrdsus, naiste õigused ja koduvägivald. See kõik jäi natuke pinnapealseks, aga oli raamatutes olemas ning muutis lood reaalsemaks ja huvitavamaks. Kolmas raamat meeldiski mulle kõige rohkem (hinne 3), sest minu arust oli selles vähem seksi, rohkem tunnet ja ka lugu ennast.
Kuulsin hiljuti, et autor sai virelevalt kirjastuselt autoriõigused tagasi ning sari jätkub üsna pea. Kui võimalik, siis loen ka sarja neljandat raamatut, et näha, kas see on veel parem kui eelmised. Loodan, et „Grabbed“ käib Laurann Dohneri sarja „Cyborg Seduction“ jälgedes, sest ka see sari algas erootilise vahuna ning muutus iga raamatuga aina paremaks ning on nüüdseks (ilmunud on kaheksa raamatut) muutunud heaks täiskasvanutele mõeldud romantiliseks ulmesarjaks.

Sarja raamatud:
"Grabbed by Vicious"
"Caught by Menace"
"Saved by Venom"Raamatute uued kaaned. Väljaandjaks on kirjastus Night Works Books.
 photo 27152743.jpg  photo 27110857.jpg  photo 27267878.jpg

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...