esmaspäev, 30. november 2015

"Red" - Kate SeRine

1. raamat sarjas "Transplanted Tales"
Autor: Kate SeRine
Originaalpealkiri: "Red"
Kirjastus: Kensington Publishing Corp
Formaat: e-raamat
Ilmumisaasta: 2012
Lehekülgi: 330
Goodreads

Proovikivi: ühesõnaline pealkiri 
 photo reiting4small.jpg 

Kunagi ammu-ammu läks loits kohutavalt valesti ning selle tagajärjel hakkasid kirjandusest pärit tegelased kanduma pärismaailma. Segadus oli suur, pered kisti lõhki ning uue eluga kohanemine oli raske. Et luua mingigi kord asutati Muinasjuttude Korraldusasutus, mille agendid tegelevad kirjandusest pärit tegelaste poolt sooritatud kuritegude lahendamisega. Tess „Red“ Little, varem tuntud kui Punamütsike,  on Chicagos asuva harukontori agent. Ärge laske end nimest petta, tegu pole mingi naiivitariga, kel korv head paremat täis -  Red on hambuni relvastatud kogenud uurija.


Kui keegi hakkab muinasjututegelasi võikal moel mõrvama, antakse juhtum Tessile. Kahtlusaluste nimekiri on lühike ning pea kõik selles olevad mehed, on Tessi vanad kallimad. Lisaks saab Tess uue partneri  - salapärase mineviku ja olevikuga tippuurija Nate Grimm’i.

Arvamus:
Minu muinasjuttude vaimustusel pole piire. Eriti meeldivad mulle aga kiiksuga ja peapeale pööratud lood. Niisiis on igati loogiline, et „Once Upon a Time“ („Elas kord“) kuulub mu lemmiksarjade hulka. Ja Shrek, ma ei saa ju ometi Shreki unustada. Kujutage ette mu rõõmu, kui ma leidsin Kate SeRine’i raamatusarja, mis räägib erinevatest tänapäeva paisatud muinasjututegelastest ning ei piirdu ainult sellega. See toob meie maailma ka kirjandusklassikast pärit kuulsad kujud. Näiteks on Kate’i parimaks sõbrannaks Elizabeth Bennet. Jep, proua Darcy isiklikult. Kas pole imeline? 


Tess on maru peategelane. Tal on huumorimeelt, ta oskab enda eest seista ning samuti on sellel Punamütsikesel rääkida hoopis huvitavam versioon kurja hundiga kohtumisest, kui lapsepõlves kuuldud muinasjutus. Pealegi näib Tess eelistavat „pahasid poisse“. Tema ekside (loe:  kahtlusaluste) nimekirjas laiutab ka maailma kuulsaim vampiir.
No ja siis on veel Nate. Salapärane, mehine ja tohutult ligitõmbav Nate, kes peale uurija on veel ka vikatimees. Tess tõesti oskab mehi valida. :) Peategelaste vahel lendab sädemeid, kõrvaltegelased on vaimustavad (oodake kuni Lumivalgekese lugu kuulete) ja mõrvad vajavad lahendamist. Kõik see kokku moodustab üsna omapärase ja nauditava loo. 

Sarja raamatud:
"Red"
"Grimm Consequences"
"The Better to See You"
"Along Came the Spider"
"Ever After"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...