laupäev, 28. november 2015

"Ränduri surm" - M.C. Beaton

Hamish Macbethi 9. juhtum.
Autor: M.C. Beaton
Originaalpealkiri: "Death of a Travelling Man"
Tõlkija: Mai Pöial
Kirjastus: Tänapäev
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2012
Lehekülgi: 181
Goodreads
 photo reiting4small.jpg


Hamish Macbethi üheksandas loos kipub meie šoti politseiniku elu hapuks minema. Peale soovimatu edutamise teeb Hamishi elu kibedaks ka end külla sisse seadnud rändur. Üsna pea kaob arsti juurest morfiin ja kiriklast raha ning külakese elanikud hakkavad kummaliselt käituma. Kui rändur maha lüüakse, kardab Hamish, et mõrvariks võib osutuda mõni ta sõber.

Arvamus:
Tunduvalt tõsisem kui teised Hamishi lood. Loole ja kogu sarjale tuli kasuks, et Hamish oli kahtlusalustega tihedalt seotud.
See andis raamatule hoogu juurde ja tegelased polnud nii karikatuursed kui eelmistes lugudes. Hamish tundis neid kõiki, pidas osa neist isegi oma sõpradeks ning nüüd tuli tal leppida teadmisega, et üks neist võib olla mõrvar. Pole just mõnus olukord, kuhu sattuda. Loomulikult võinuks Hamish loo uurimisest loobuda, kuid see oleks kõigile asjaosalistele pleki külge jätnud. Just see peategelase sisemine heitlus ja mõte, et ükskõik millise võimaluse ta valib, pole elu pärast lahenduseni jõudmist külas enam kunagi sama, muutis „Ränduri surma“ tõeliselt haaravaks.

Sarja raamatud:
"Ränduri surm"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...