laupäev, 31. oktoober 2015

"Penryn and the End of Days" – Susan Ee

 photo 15863832.jpg photo 17849112.jpg photo 18500665.jpg


  photo reiting5small.jpg
Autor: Susan Ee
Triloogia: "Penryn and the End of Days"
Raamatud: "Angelfall", "World After", "End of Days"
Kirjastus: Skyscape
Ilmunud: 2012 - 2015
Formaat: e-raamatud
Lehekülgi:  288+320+344
Goodreads

Umbes kaks kuud tagasi vallutasid inglid Maa ja asusid inimkonda hävitama. Päeval valitsevad tänavatel gängid, kuid öösel varjuvad ellujäänud suletud uste taha ning loodavad, et elavad järgmise päevani.
Penryn hoolitseb nii vaimuhaige ema kui ka ratastoolis õe eest.
Siiani on nad elanud kodus, kuid gängide tõttu tahab neiu oma pere mägedesse toimetada, kus on ohutum. Ööl, mil nad teele asuvad, näeb Penryn pealt inglite omavahelist võitlust. Kui üks inglitest ta õe röövib, sõlmib Penryn liidu vaenlasega.
Raffe on sõdalane, kes pärast loendamatuid võitlusi, leiab end tiivutuna tänavalt. Imekombel päästab teismeline plika ta elu. Olude sunnil sõlmivad need kaks liidu, et reisida läbi ohtliku Põhja California San Franciscos asuvasse inglite peakontorisse, et päästa Paige ja leida inglist arst, kes Raffe’ile ta tiivad tagasi annaks.


Arvamus:

Ma ostsin triloogia esimese osa rohkem kui aasta tagasi. Praegu olen päris rõõmus, et ootasin raamatute lugemisega kuni viimane osa oli ilmunud, sest kui lõpuks lugema hakkasin, ei suutnud ma katkestada enne, kui lõpetasin „End of Days“. Susan Ee loodud maailm haaras niivõrd endasse, et ma nägin Penryn’i ja Paige’i isegi öösel unes. Samuti suutis autor luua fantastilised tegelased, kelle edasisest käekäigust ma väga teada tahaksin, kuigi autor on kindlalt öelnud, et tegu on triloogiaga ning rohkem raamatuid pole loota.
Kohati meenutas triloogia esimene osa „Angelfall“ Rick Yancey raamatut „The 5th Wave“, kuid mind see ei seganud. Tegelikult oli see üheks põhjuseks, miks lugu mind köitis. Raamatud niivõrd tugevast perekondlikust sidemest on mulle alati meeldinud. Kohati meenutas toimunu mulle aga ameeriklaste ulmesarja "Falling Skies".
Susan Ee inglid olid julmad ja verejanulised ning ei hoolinud teragi inimkonnast. Samas olid neil väga inimlikud nõrkused ja pahed. Mõned stseenid olid tõeliselt õõvastavad ning Paige’iga juhtunu murdis südame.
Triloogia kolmandas osas „End of Days“ näitas autor veel üht osa loodud maailmast ning see oli kõhe ja oivaliselt kirja pandud. Seal juhtunu pani kõik hoopis teise valgusesse ning muutis üsna põhjalikult mu arvamust ühest tegelasest.
Ma imetlesin Penryn’i sihikindlust ja tugevust. Susan Ee suutis luua teismelise kangelanna, kes käitus väga täiskasvanulikult, kuid hellitas oma eale omaseid lootusi ja unistusi. Ning Penryn’i tausta teades oli see usutav. Neiu, kes hoolitses invaliidist noorema õe ja vaimuhaige ema eest pidi kiiremini täiskasvanuks saama kui ta eakaaslased. Ta julgus hämmastas mind  pidevalt. Ta oli just selline tegelane, kes hirmule ja kõhklustele vaatamata edasi rühkis ning püüdis hullus olukorras õigeid otsuseid langetada.  Penryn’i liit Raffe’iga sündis vajadusest, kuid muutus siis vastastikuseks austuseks ning sõpruseks. Neil tekkis side, mida ei suutnud katkestada isegi eri pooltel võitlemine.  
Tegu on suurepärase triloogiaga, soovitan kõigile.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...