laupäev, 31. oktoober 2015

"No Place to Run" - Maya Banks

2. raamat sarjas "KGI" 
Peategelased: Sam Kelly ja Sophie Lundgren
Autor: Maya Banks
Originaalpealkiri: "No Place to Run"
Kirjastus: Berkely Sensation
Formaat: pehmekaaneline raamat
Ilmumisaasta: 2010
Lehekülgi: 332
Goodreads
 photo reiting3small.jpg

Sam Kelly õngitseb järvest välja haavatud Sophie Lundgreni - naise, kellega tal oli mõne aja eest lühike, kuid kirglik armulugu. Kuna aga Sam oli salaoperatsioonil, tuli tal pärast töö lõppu lahkuda. Hiljem läks mees küll tagasi Sophie't otsima, kuid  tal ei õnnestunud naist leida. 
Sophie on paar viimast kuud jooksus olnud teades, et väiksemgi viga võib maksta talle tema ja ta veel sündimata beebi elu.
Viimases hädas pöördub Sophie Sami, oma lapse isa, poole. Sam otsustab naist ja oma last iga hinna eest kaitsta, kuid Sophie minevik on hoopis tumedam ja ohtlikum, kui mees ette kujutada oskab.

Arvamus:
Oi, kuidas mulle ei meeldi kangelannad, kes liigutavad mägesid, et loo kangelaseni jõuda ja siis hetk pärast kangelasega kohtumist mõtlevad nad ümber. Järksu ei vajagi nad enam abi ja kaitset. Kangelane muutub rohkem segavaks faktoriks. Jääb vaid küsida, miks kuradi pärast nad üldse tormasid kangelast otsima. Eriti nõme on, kui kangelanna muutub pärast sellise "kaaluka otsuse langetamist" sarkastiliseks nõiaks ja hakkab valetama. Lugemisrõõm on mokas ning tekib kahtlus, kas kangelannal ikka on ajud, või sahiseb kahe kõrva vahel vaid saepuru. 
Sophie tegutsemine loo alguses oli muljetavaldav, kuid siis muutus ta "ma-pean-lahkuma-sa-ei-saa-mind-aidata" tüüpi ajudeta tibiks.
Kui Sophie arutu käitumine kõrvale jätta, siis oli tegu päris hea looga. Algus oli superpõnev ja raamat ise tempokas.  Mulle meeldis Sam ja ta perekond oli sama lahe kui eelmises raamatus. 
Loen kindlasti kunagi ka sarja kolmandat osa.

Sarja raamatud:
"No Place to Run"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...