laupäev, 1. august 2015

"The Selection" - Kiera Cass

1. raamat sarjas "The Selection"
Originaalpealkiri: "The Selection"
Kirjastus: HarperTeen
Ilmumisaasta:2013
Lehekülgi: 339
Proovikivi: raamat, milles on armukolmnurk

Raamatu tegevus leiab aset tulevikus pärast 4. maailmasõda. Raamatu peategelane America Singer elab Illea kuningriigis, kus inimesed on jagatud kastidesse. Mida kõrgemas kastis isik on, seda vaesem on ta perekond. America on pärit viiendast kastist ning on armunud kuuendasse kasti kuuluvasse Aspenisse.
Illea kuningriigi pärija prints Maxon otsib endale konkursi teel naist ning Aspen, kes ei taha America tulevikku ära rikkuda, palub neiul võistlusest osa võtta. America täidab ankeedi ning valitakse 35 tüdruku hulka, kes pääsevad edasi. Kuna Aspen on America just maha jätnud, jõuab neiu lossi segaste tunnetega. Kuigi ta süda on murtud ja America armastab ikka veel Aspenit, siis elu lossis ning kohtumine Maxoniga muudavad neidu ning näib, et Americal on hea võimalus olla väljavalitu.

Arvamus:
Ma ei uskunud, et „Selection“ võiks mulle meeldida. Tegelikult lugesin seda, sest vajasin 2015. aasta proovikivi jaoks raamatut armukolmnurgast. Algus oli üsna konarlik, sest America muudkui korrutas, kui armunud ta Aspenisse oli. See hakkas juba tüütuks muutuma, kuid kui neiu lõpuks 35 sekka valituks osutus, võttis lugu tuure üles. Kohati ma lausa nautisin seda omapärast printsessi valimise „tõsielušoud“.
Mulle meeldis Kiera Cassi loodud maailm. Inimeste jagamine kastidesse tundus nii indiapärane ning võistluse ajal lugejale avalikustatud ajaloolised faktid olid huvitavad. Samas soovisin ma rohkem infot mässajate kohta. Peategelane isegi ei näinud ühtegi mässajat.
America oli tegelikult päris vaimukas tegelane ning mulle meeldis, kuidas ta endast madalamal positsioonil inimesi kohtles. Isegi ta segased tunded Maxoni vastu olid mõistetavad. Ta ju arvas, et kohtub enesekeskse ja ülespuhutud siniverelisega, kuid Maxon rügas tööd teha, hoolis America arvamusest ning tegelikult ka proovis asju muuta.
Raamat kubises klišeedest (America kohtumine printsiga, neiu välimus ja „erilisus“, üks võistleja, kes osutus tõeliseks mõrraks) kuid ka see ei morjendanud mind eriti. Kuid kusagil 80% juures muutus America minu jaoks täiesti talumatuks. Ta ise ka enam ei teadnud, mida tahtis. Aspen, Maxon, Aspen, Maxon. Nagu mingi kuradi tuulelipp. 

Kirjastus Pikoprint on viimase aasta jooksul välja andnud eesti keeles sarja kolm esimest raamatut.

 photo reiting3small.jpg 
Sarja raamatud:
"The Selection" (Väljavalitu)
"The Elite" (Eliit)
"The One" (Printsess)
"The Heir"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...