reede, 31. juuli 2015

"Wray" - M.K. Eidem

2. raamat sarjas "Tornian"
Peategelased: Wray Vasteri ja Kim Teel 
Originaalpealkiri: "Wray"
Ilmumisaasta: 2014
Lehekülgi:  308

Imperaator Wray Vasteri on Torniani impeeriumi valitseja. Kuna naiste arv elanikkonna hulgas on katastroofiliselt vähenenud, nõustub Wray kohtuma Kalisziani imperaatoriga. Kosmoses vallutab Wray meeskond Gangliani laevaga ning leiab selle pardalt vangistatud naise.


Kim Teel kaotas oma vanemad noores eas ning jäi õe kasvatada. Kui Kimi õde koos abikaasaga salapäraselt kaob, asub Kim neid otsima ning ganglianlased röövivad ta. Tulnukate laevas elab Kim üle mitmeid õudusi kuni Wray ta päästab.

Nähes rängalt pekstud ja seksuaalselt ära kasutatud naist, otsustab Wray teda iga hinna eest kaitsta. Kuid kui Wray ja Kim satuvad pärast laevaõnnetust planeedile, mille ilmastikuolud on ekstreemsed, tekivad tunded, mis muudavad kogu impeeriumi tulevikku.

Arvamus:
Selles raamatus oli tunduvalt vähem trükivigu. :)
Kuigi tegu on sarja teise osaga, toimus selle tegevus enne Grimi lugu ning rääkis sellest, kuidas Wray leidis oma armastatu. Algus venis – umbes 30% raamatust istusid Wray ja Kim koopas. Samuti polnud algus eriti usutav, sest võimalus, et nad kukkusid võõral planeedil koopa lähedusse, kus oli nii külm kui ka soe vesi, oli üsna väheusutav. Samuti tundus ebatõenäoline, et nad suutsid vaid paari energiabatooniga üle nädala koopas vastu pidada ja olid seejuures täie tervise juures.
Samuti näis nii jabur, et pärast kõiki jubedusi, mis Kimile Gangliani laeval osaks sai, toibus ta korduvast vägistamisest kahe nädalaga ja oli valmis Wray’ga seksuaalsuhtesse astuma. Ja vaid seepärast, et Wray pilk meenutas talle koera, kes tal lapsepõlves oli. Suurepärane põhjus suhte alustamiseks? Vaevalt küll.  Kuid mulle meeldis, kuidas Kim ennast leidis ja aina iseseisvamaks sai. Muidugi ajas ta mind ka marru, on jutuga, kuidas ta soovib paremaks inimeseks saada. Samuti ei saanud ma aru, miks ta õe kurvas saatuses nii kindel oli. Ta ise ju elas kõik õudused üle. Inimene võiks ometi loota, et ta õde on ka kusagil galaktika avarustes elus. Asja tasuks ju ometi uurida.
Wray ei olnud nii huvitav tegelane nagu esimese osa Grim, aga ta meeldis mulle ning põhjus, miks ta raamatu alguses valetas, oli tegelikult arusaadav. Eriti kui arvestada, et ta kavatses Kimile tõtt rääkida. Lihtsalt aeg sai otsa.
Minu suureks rõõmuks pajatas see raamat rohkem Torniani impeeriumist, Jumalannast ja needusest. See osa loost oli suurepärane. Ma lausa neelasin iga sõna ja tegelikult tahan nüüd teada saada, kas ka teistel rahvastel, keda needus puudutas, on lootust lunastuseks.

 photo reiting3-5small.jpg

Sarja raamatud:
"Wray"
"Oryon" (lühiromaan)
"Ynyr"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...