teisipäev, 26. mai 2015

"Northangeri klooster " - Jane Austen

Originaapeakiri: "Northanger Abbey"
Tõlkija: Maria Drevs
Byronet 2002

Proovikivi: üle 100 aasta vana lugu

Heatahtlikud naabrid kutsuvad 17-aastase Catherine Morland'i endaga Bathi. Linnas kohtub neiu nii ülbe John Thorpe'i, kauni kuid kapriisse Isabella kui ka huvitava Henry Tilney'ga. Siis agakutsuvad Henry ja noormehe õde Eleanor Catherine'i Northangeri kloostrisse külla ja romantiline neiu ei suuda oma õnne uskuda - nädal vanas kloostris kõlab tõelise seiklusena.

Minu arvamus:
"Northangeri klooster" on kindlasti hea tuju raamat. See tekitas nii mõnusa tunde, et veel päevi pärast raamatu lõpetamist, ajas mõne seiga meenutamine mind muigama.  Loos polnud tohutuid tundepuhanguid, lõputut ängi või dramaatilisi pöördeid, kuid selle ühtlane tempo andis kindlustunde, mida ma sel hetkel väga vajasin.
Mulle meeldisid Jane Austeni seltskonnakirjeldused, huvitavad tegelaskujud ja peen huumor. Lugemise ajal oli mul pidevalt naeratus näol. Soovitan kõigile.

Katkeid raamatust:
"Minu kogemuste põhjal on naiste  kirjutatud kirjad enamasti täiuslikud, kui mitte arvestada kolme viga."
"Ja need oleksid?"
"Teema puudumine, kirjavahemärkide paigutamine täiesti suvalistesse kohtadesse ja sage grammatikareeglite eiramine."
lk 23 -  Henry ja Catherine'i vestlus

"Naine on elegantne vaid iseenda rõõmuks. Ükski mees ei imetle teda selle pärast rohkem, ühelegi naisele ei meeldi ta selle pärast enam. Esimestele piisab korralikkusest ja moejoone järgimisest, teistele aga meeldivad pigem pisut lohakad ja sobimatult riietuvad sookaaslased.
lk 74

Iga inimene - olgu ta daam või härrasmees - , kes ei suuda nautida head romaani, on talumatult rumal.
lk 109 - Henry

"Olete leidnud uue naudinguallika ja mida rohkem asju meile elus rõõmu valmistab, seda parem."
lk 174  - Henry

"Kes soovib kiindumust äratada, peabki teadmatust ilmutama. Olla kõigest teadlik, tähendab võimetust teiste edevust kõditada, ja seda peaks arukas inimene alati vältima. Eriti naine, kes õnnetuseks juhtub midagi teadma, peab seda varjama, nii hästi kui suudab.
lk 113

 photo reiting4small.jpg

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...