teisipäev, 26. mai 2015

"Guidebook to Murder" - Lynn Cahoon

1. raamat sarjas "A Tourist Trap Mystery"

Proovikivi: krimka

Jill Gardner peab väikelinnas raamatupoodi. Naise elu muutub, kui ta sõber preili Emily ootamatult sureb ja oma maja Jillile pärandab. Kuna linn on üritanud juba pikemat aega preili Emily't välja tõsta, hakkab Jill kahtlustama, et ta sõbranna mõrvati. Jill ei võta kohalikku politseid tõsiselt ja otsustab ise mõrva uurima hakata. Kui aga Jilli parim sõber kaob, taipab naine, et on suuremas jamas kui ta arvatagi oskas.

Minu arvamus:
Algus oli päris huvitav. Jill tundus iseseisva ja aruka tegelasena ning väikelinnas toimuv oli üsna salapärane. Kuid siis hakkas kõik kiiva kiskuma.  Jill ei usaldanud politseid ja asus ise asja uurima ning segas niimoodi pidevalt uurija tööd. Kahjuks polnud tal ka piisavalt ajusid, et puhta nahaga pääseda. Samuti muutus ta aina hüsteerilisemaks. Arusaadav, et pinge oli suur - üks sõber surnud ja teine kadunud, kuid endiselt advokaadilt ootasin ma natuke rohkem loogilist mõtlemist ja külma närvi.
Loo kõrvaltegelased olid üsna värvikad. Mulle meeldis Jilli ülienergiline tädi ning mölakast linnapea. Vähemalt lisasid nad loosse vürtsi.

  photo reiting3small.jpg

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...