pühapäev, 26. aprill 2015

"The Darkest Hour" - Maya Banks

1. raamat sarjas "KGI"
Peategelased: Ethan Kelly ja Rachel Kelly

On möödunud aasta ajast, mil Ethan Kelly oma naist Rachelit viimast korda elusana nägi. Tundes end süüdi, on leinav Ethan endassetõmbunud ja hoiab perest eemale. Vennad üritavad mitmel korral Ethanit KGI tegemistesse kaasata, kuid mees ei võta edu. Kuid siis saab Ethan anonüümse teate, et Rachel on elus.
Abikaasa tagasisaamiseks on Ethan valmis kõigeks. Koos vendadega suundub ta Colombia džunglisse, põikleb kuulide eest ja ründab narkokartelli. Kui mees lõpuks Racheli leiab, on kõige raskem alles ees -  Rachel ei mäleta oma minevikust suurt midagi. Kuid naine peab mälu tagasi saama, sest keegi on Racheli sihikule võtnud ning vaid naise mälestused võivad ta päästa.

Arvamus:
Vau. Maya Banks oskab kirjutada ka huvitavaid kaasaegseid armastusromaane.  Praeguseks on "KGI" sarjas ilmunud 10 raamatut ja 1 novella ning autor muudkui kirjutab lisa. Raamatus "The Darkest Hour" oli küll ka rohkesti põnevust. Nii et täpsem žanr oleks vist romantiline põnevik.

Algus oli fantastiline ning päästemissiooni ajal ma lausa neelasin iga sõna. Rachel oli usutav tegelaskuju. Ta taastumine ja igapäevane võitlus oli kaasahaarav ja hästi kirja pandud. Ethan ajas mind segadusse. Kohe alguses oli arusaadav, kui väga ta Rachelit armastas ning mehe lein oli igati mõistetav. Millest ma aru ei saanud,  oli süütunne. Maya Banks loomulikult andis vihjeid, kuid tõeline põhjus selgus alles üsna raamatu lõpus ning minu jaoks oli Ethani käitumine tõeliselt arusaamatu. Tegu oleks olnud nagu kahe täiesti erineva inimesega.

Ethani perekond oli nähtus omaette. Mulle meeldisid ta vanemad ning vendade omavahelist suhtlemist oli lahe lugeda. Perekonna suur osakaal muutis loo veel paremaks ning nende pereäri KGI andis juurde salapära - ülisalajane üksus eriväljaõppega mehi ja naisi, kes on spetsialiseerunud pantvangide vabastamisele, luureandmete kogumisele ning töötab vajadusel ka valituse heaks, kui too oma jõududega hakkama ei saa. Kutsub ju lugema? Samuti oli igati tore, et peale Racheli oli loos veel teisi kangeid naistegelasi nagu Ethani ema, Rusty, snaiper PJ ja Rachelit esimesena ravinud arst.

Põnev algus sarjale. Plaanin ka järgmisi osi lugeda.

  photo reiting4small.jpg

Sarja raamatud:
"The Darkest Hour"
"No Place to Run"
"Hidden Away"
"Whispers in the Dark"
"Echoes at Dawn"
"Softly at Sunrise"
"Shades of Gray"
"Forged in Steel"
"After the Storm"
"When Day Breaks"
"Darkest Before Dawn"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...