neljapäev, 30. aprill 2015

"Checkmate" - R.L. Mathewson

3. raamat sarjas "Neighbor from Hell"
Peategelased: Rory James ja Connor O'Neil

Rory James ja Connor O'Neil on lapsepõlvest saati olnud vihavaenlased. Täiskasvanutena on nad naabrid ja tegutsevad mõlemad ehitusalal. Rory ja Connor teevad mõlemad pakkumise vana mõisa restaureerimiseks ning loodavad mõlemad, et võidavad pakkumise. Kuid siis otsustab klient, et hoone kiireks valmimiseks on tal vaja mõlemat meeskonda. Projekti huvides peavad Rory ja Connor vaenukirve maha matma ja koos töötama. See ei osutu aga lihtsaks, sest minevikus tehtud valikud ei anna kummalegi rahu.

Arvamus:
Ausalt öeldes oli muljet avaldav, et Rory ja Connor üldse lapsepõlve ja teismeliseea üle elasid. Nende "tembud" olid üsna jõhkrad ning iga kord kui nad mõnda meenutasin, imestasin ma, et vanemad, õpetajad ja politsei neid kuidagi pidurdada ei suutnud. Võiks ju arvata, et linn saab kahest jõnglasest jagu, aga ei.

Igatahes mingi ime läbi on need kaks jõudnud täiskasvanuikka ning nende vahel käib omamoodi külm sõda  - nad ei suhtle teineteisega eriti, kuid üritavad siiski omal erilisel viisil teise elu kibedaks teha. Terve linn ootab aga hinge kinni pidades, millal need kaks tola taipavad, et on teineteise jaoks loodud.

Raamatu alguses tundus Rory pigem ohvrina, kuid vähehaaval paljastus, et Rory polnud mingi õrn lilleke ja sageli olid tema "vembud" isegi hullemad kui Connori omad. Connor austas Roryt, sest lapsena ei pillinud tüdruk kunagi, ei kittunud poisi peale, vaid proovis oma jõududega hakkama saada. Seda rohkem tegi mulle mehe suhtumine viha. See, mis Connoril plaanis oli, oli lihtsalt nii alatu ja ma ei näinud kusagil enam seda austust, mida ta oma sõnul naise vastu tundis. Siis jälle tegi Connor midagi nii vapustavalt lahedat ja hoolitses Rory eest nii hästi, et ajas mu täiesti segadusse.

Lugu oli tempokas ning kuigi mõningates kohtades ajasid tegelased mu tõsiselt närvi, oli raamat ise väga kaasahaarav. Kõrvaltegelasi oli omajagu - Connori parim sõber töötas temaga koos, Roryl oli terve kamp vendi, kes tema heaks töötasid ning loomulikult ilmusid välja Rory sugulased Bradfordid. Jah, need mehemürakad, kes oma isuga olid võimelised restorani paari tunniga pankrotti ajama. 
Kerge ja mõnus, kuid samas oli loos üsna ootamatuid pöördeid.

 photo reiting4small.jpg 
Sarja raamatud:
"Checkmate"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...