laupäev, 24. jaanuar 2015

"Precarious" ja "Melancholy" - Bella Jewel

1. raamat sarjas "Joker's Wrath MC"
Peategelased: Ash ja Krypt

Ash on vangivalvur. Ta suhtub oma töösse täie tõsidusega ning on eluga rahul. Kõik muutub päeval, mil vanglasse tuuakse Joker's Wrath'i motoklubi liige Beau "Krypt" Dawson, keda süüdistatakse keset päist päeva kohvikus terve perekonna tapmises. Üsna pea hakkab vanglas juhtuma kummalisi Kryptiga seotud seiku, mille tulemusena otsustatakse mees rangema režiimiga vanglasse üle viia. Ash pole sellega küll nõus, kuid peab ülemuse käsul vangi kohale toimetama. Teel teise vanglasse ründavad vanglabussi Krypti sõbrad ning Ashist saab motojõugu pantvang ning ettur motojõukude vahelises sõjas.

Arvamus:
Esimene osa, mida ma lugesin eelmise aasta detsembris, oli üsna hea. Ma pole varem vist vangivalvuritest lugenud.  Kuna raamatus pidas seda ametit veel naine, siis olin alguses päris põnevil. Esimesed peatükid olid head. Ash töövanglas polnud kergete killast ning seda oli huvitav lugeda. Ka inimröövi osa oli põnev, kuid siis hakkas lugu kiiva kiskuma. Ma sain aru Ashi huvist Krypti vastu, kuid ma ei saanud aru, kuidas ta mehesse arumuda sai. Ja veel nii kiiresti. Krypt polnud mingi pühak, tegu oli kurjategijaga selle sõna kõige otsemas tähenduses. Kuidas sai Ash, kes oli seadusekuulekas kodanik ja töötas vangivalvurina, temasse armuda? See oli täiesti arusaamatu.
Krypti loomust arvestades oli täiesti arusaamatu ka raamatu lõpus toimuv. See läks niivõrd vastuollu kõige eespool loetuga, et ma ei saanud enam üldse aru, mis toimus.
Kohati päris hea, kuid samas kohati mulle arusaamatuks jäänud lugu.

 photo reiting3-5small.jpg

2. raamat sarjas "Joker's Wrath MC"
Peategelased: Santana ja Maddox

Aastaid tagasi leidis Maddox narkouimas teismelise Santana tänaval suremas ning päästis neiu elu. Klubi võõrutas neiu ning aitas tal killud kokku korjata. Nüüd on Santana terve ja valmis eluga edasi minema, kuid mingil põhjusel pole Maddox suhteks valmis. 
Maddox võtaks meelsasti Santana oma voodisse, kuid aastaid hoitud saladus ei lase tal seda teha. Santana nimelt arvab, et ööl, mil Maddox ta tänavalt leidis, suri ta noorem õde. Tegelikult tüdruk aga kadus ja Maddox on siiani tulutult üritanud Santana õde leida.

Arvamus:
Teist osa lugesin nüüd jaanuaris. Ei saanud öösel magada ja tahtsin lugeda midagi, mille kiri on suur. Õnneks on kindle'iga võimalus kirja suurust valida. "The Princess Bride" on küll hea raamat, aga kirjasuurus ajab mu hulluks. See on nii tilluke ja paneb silmad valutama. Praeguses tempos lõpetan raamatu jaanipäevaks. :(
Niisiis, tagasi "Melancholy" juurde. Peatükid Santana elust teismelisena olid õõvastavalt head. Asenduskodust tänavale ja sealt edasi majja, kus tüdrukust tehti narkomaan - väga hästi kirja pandud. 
Minu jaoks algasid probleemid, kui Santana oli narkootikumidest võõrutatud ja elas täisealisena Maddoxi juures. Teismelise lollustest ja vigadest saan aru, kuid kui täiskasvanud naine käitub nagu tõeline idioot, on asjad halvasti. Ma ei tea, mitu korda ma mõttes Santana peale karjusin, et ta üksinda keset ööd välja ei läheks. Kurb fakt on, et raamatutegelased kuulavad sind haruharva. Loomulikult läks ta välja, kui ta Maddoxi peale vihastas või kui ta meest näha tahtis ning iga kord juhtus midagi halba. Kusjuures loll eit teadis, et nad on jõukudevahelises sõjas. Santana teadis, kuidas ta surm või vaenlase kätte langemine motojõugule ja Maddoxile mõjuks ning tegi seda ikkagi. Ikka ja jälle, aina uuesti, mõtlemata kordagi tagajärgedele. 
Seda oli valus lugeda. Lõpuks hakkasin ma Maddoxi terves mõistuses kahtlema. Kuidas ta sai nii lolli naist armastada? Kas see üldse oli armastus? Igatahes pidi Santana linade vahel tõeliselt fenomenaalne olema, et Maddox ta juhmusest niimoodi mööda vaadata suutis. Selle raamatu lõpu tõttu näib kolmas lugu "Anguish" üsna põnev. Beebi keset kogu seda möllu. Täiesti võimalik, et loen kolmandat osa lähitulevikus.

Lugu, mille naispeategelase ääretu lollus täiesti ära rikkus.

 photo reiting2small.jpg

Sarja raamatud:
"Precarious"
"Melancholy"
"Anguish"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...