esmaspäev, 12. jaanuar 2015

"Jultumus vallata" - Nora Roberts

Originaalpealkiri: "Brazen Virtue"
Tõlkija: Anne Kull
Ersen 2004

Pärast raamatutuuri otsustab krimikirjanik Grace McCabe külastada  oma hiljuti lahutanud õde. Külaskäigu esimese õhtul tunnistab Kathleen Grace'ile, et töötab õhtuti firmas, mis pakub klientidele telefoniseksi. Naine korjab raha, et poja hooldusõigus endale saada. Kathleen selgitab, et kõik on ohutu  - ta ei kasuta oma pärisnime, kliendid ei tea tema aadressi ega telefoninumbrit, kuid naine ei oska aimatagi, et viimasel ajal on firma kõnesid hakanud pealt kuulama hullumeelne, kes on Kathleeni häälest lummatud ning igatseb naisega kohtuda.
Samal ajal tutvub Grace naabermajas elava sümpaatse võmmi Ed Jacksoniga ning otsustab mehega õhtusöögile minna. Kui Grace jõuab koju, leiab ta eest õe laiba. Ed ja ta paarimees Jim hakkavad juhtumit uurima. Leinas Grace ei suuda kõrvale jääda. Kuna telefonis kõlab ta hääl õe omaga sarnaselt, otsustab ta samasse firmasse tööle minna, et mõrtsukale lõks seada.

Arvamus:
Üsna hea lugu, kuid ei haaranud niivõrd kaasa, et ma poleks suutnud raamatut käest panna. Tegelikult unustasin ma vahepeal ära, et seda loen ja otsisin riiulist juba järgmist teost. Mõte iseenesest oli äärmiselt põnev ja mõned mõrvari vaatekohast kirjutatud peatükid tekitasid päris kõhedust. Romaani tasakaal oli aga paigast ära. Mõned peatükid venisid ja mõnes muutus tempo pööraseks. Lõpp tuli nii ootamatult, et ma keerasin lehte ja pidin endalt küsima: "Kas see ongi kõik?"
Autori ohvrite valik pani pead raputama. See oli nii ettearvatav, kes naistest eluga pääseb. Grace ja Ed tundusid toredate inimestena, kuid ei äratanud erilist poolehoidu. Ma ei õppinud neid tundma ning nende armulugu oli liiga pinnapealne ja ülepeakaela toimuv. 
Kõige eredam tegelane oli Harry. Temas oli tunnet ja sügavust, mis paljudes teistes tegelastes puudus. Ta meeldis  mulle. Loodetavasti peab ta Binkyle antud lubadust.

  photo reiting3small.jpg

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...