pühapäev, 30. november 2014

"Kedagi ei saa usaldada" - Iris Johansen

Originaalpealkiri: "No one to trust"
Tõlkija: Hana Arras
Ersen 2004

Elena Kyler on alati oma oskustele lootnud, kuid poja päästmiseks sadisti käest on naisel abi vaja. 
Chavez on Kolombia kurikuulus narkoärikas, kes on ühtlasi ka Elena poja isa. Imekombel õnnestus Elenal aastate eest mehe käest põgeneda ning oma rasedust ja poega varjata. Kuid nüüd mees teab ja teeb kõik, et Barry't endale saada. Elena ainsaks pääseteeks on palgasõduri Sean Galeni usaldamine, kes lubab naise koos pojaga USA-sse toimetada. Kuid Chavez on peatamatu. Ta on valmis hävitama, piinama ja tapma, et Elenat tabada ja poega endale saada.

Arvamus:
Ülikooli ajal olin ma Iris Johanseni raamatutest vaimustuses. Ma olin lugenud vaid Nora Robertsi romantilisi põnevikke ning Iris Johanseni tunduvalt karmimad teosed, kus rõhk oli just põnevusel ja märulil, avaldasid tohutult muljet. Kuna ülikoolist on juba üle kümne aasta möödas, aga raamatud seisavad ikka veel riiulis, siis otsustasin need uuesti läbi lugeda.
"Kedagi ei saa usaldada" oli üsna jõhker (verd ja soolikaid lendas omajagu), kuid samas väga kergesti loetav. Tempokas meelelahutus. Polnud vaja pingeliselt ajusid ragistada ja kaasa mõelda. Palju märulit natuke romantikat ning loo ajendiks emaarmastus ja soov päästa väike poiss paadunud kurjategija käest.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...