pühapäev, 30. november 2014

"Haldjasõjad" - Herbie Brennan

1. raamat sarjas "Haldjasõdade kroonikad"
Originaalpealkiri: "Faerie Wars"
Tõlkija: Liisi Ojamaa
Toimetaja: Aili Norberg
Varrak 2005

Haldjaprints Pyrguse elu satub ohtu ning purpurkeiser otsustab saata poja läbi portaali inimeste maailma. Keisri vaenlased saboteerivad aga portaali ning Pyrgus satub paradiisi meenutava troopilise saare asemel hoopis endise pangaröövli tagahoovi, kus kass ta äärepealt pintslisse pistab. Pyrgusele tõttab appi Henry - poiss kes härra Fogarty maja ja kuuri koristab. Vana pangaröövel, teismeline ja haldjaprints hakkavad koos otsima viisi, kuidas Pyrgus koju saata ning ta maailm vaenlaste käest päästa.

Arvamus:
Ma oleksin äärepealt raamatu pooleli jätnud. Kassidest liimi keetmine polnud just hea teema, millega alustada ning kui Pyrgus vahele jäi, siis muutus lugu aina kõhedamaks ja kõhedamaks. Deemonite väljakutsumine on tõeliselt jälk. Uskuge mind. Punnitasin edasi lugeda ja hea oli, sest mida kaugemale ma jõudsin, seda paremaks "Haldjasõjad" muutus. Autor oli loonud huvitava segu meie maailma igapäevaprobleemidest ning haldjamaailmast, kus valguse- ja ööhaldjad võimu pärast võitlesid.
Lummav, jälk, ebatavaline, naljakas, kõhedust tekitav .... just nii kirjeldaksin ma raamatut "Haldjasõjad".
Mu lemmiktegelaseks oli Henry. Ta sisemonoloogid  panid mind pidevalt  muigama ning ma ootasin pea kogu raamatu, kuidas ta probleemid vanemate, eriti oma emaga, lahendab. Ma ei pidanud pettuma, Henry viimane käik oli hämmastavalt läbimõeldud ja täiskasvanulik. Härra Fogarty suutis mind samuti mitmel korral üllatada. Vanamees, keda Henry aitamas käis, oli huvitava mineviku ja väga kasulike teadmistega, eriti kui soovisid maailmadevahelist portaali luua. Haldjatest jäid rohkem meelde kurjamid, kuigi Pyrguse õde Holly Sin oli nutikas tegelane.
Soovitan kõigile fantaasialugejatele. Samas pean hoiatama, et tegu on sarja esimese raamatuga ning eesti keelde on tõlgitud vaid kaks esimest osa. Jama lugu. Lohutuseks lisan vaid, et esimest osa "Haldjasõjad" võib lugeda ka kui eraldiseisvat romaani kuna Herbie Brennan tõmbab otsad loo lõpus päris hästi kokku.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Haldjasõjad"
"Purpurkeiser"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...