teisipäev, 21. oktoober 2014

"Shield of Winter" - Nalini Singh

13. raamat sarjas "Psy-Changelings"
Peategelased:  Ivy Jane ja Vasic

Psy-võrk on seda laastava hulluse pärast hävimas. Psyde eliitsõdurid, Nooled, saavad uue ülesande kaitsta rühma E-Psy-sid, sest näib, et just E-Psyd võivad olla ainus võimalus võrgu päästmiseks.
Vasic on elust tüdinud Nool, keda rõhub minevikus korda saadetu, kuid psyde päästmise nimel on ta valmis minema oma viimasele missioonile ja kaitsma talle määratud empaati.
Ivy on E-Psy, empaat, kes elas üle sundravi ja kes vaid tänu vanemate toele ja oma koerale on suutnud end uuesti koguda ja edasi elada. Kui ta aeda ilmub Nool, on Ivy esimeseks mõtteks põgeneda, kuid kuuldes Psy-võrgu päästmise plaanist, on Ivy kõigeks valmis. Koos reisivad Vasic ja Ivy ühest kohast teise, üritades hulluse lainet peatada ja inimesi päästa.

Arvamus:
"Shield of Winter" on tunduvalt rahulikuma ja aeglasema tempoga, kui sarja teised osad. See aga ei tähenda nagu oleks tegu igava looga. Üldse mitte. Madinat on piisavalt ning ka pinge püsib esimesest kuni viimase leheni. 
Vaikus on langenud, Psy-võrk on nakatunud ja inimesed surevad. Loomulikult otsivad kõik süüdlasi ning kõige lihtsam on ju süüdistada neid, kelle vaikus oli vigane ehk siis E-psy'sid, empaate. Vasicul ja teistel Nooltel on tükk tööd, et oma hoolealuseid elus hoida. Saatuse irooniana on aga just empaadid need, kes Psy-võrgu päästa süüdaksid. Kuidas? Seda ei tea keegi. On vaid teooria ja sada aastat tagasi kirja pandud märkmed, et empaadid on kõige võtmeks ning edasi tuleb peategelastel juba ise rabeleda ja lahendusi otsida. Ülesannet ei tee põrmugi kergemaks tunnete tekkimine Vasicu ja Ivy vahel, sest  mehe ühe teo tõttu on nende ühine tulevik suure küsimärgi all.
Mulle meeldis, et autor jõudis lõpuks psy paarini, kes mulle ka tõeliselt korda läks. Eelmise osa tegelased Kaleb ja Sahara olid meeldivad, kuid mul ei tekkinud nendega sellist emotsionaalset sidet nagu Vasicu ja Ivy'ga. Juba esimestest lehekülgedest alates olin ma lummatud. Ma tahtsin teada, mis edasi saab ja millised katsumused peategelasi ees ootavad. Ma hoidsin pisaraid tagasi ja naersin koos kangelastega, tundsin õudust, kui hullus taas mõnda võrgu osa tabas ja juubeldasin, kui neil õnnestus inimesi päästa. Ma nautisin, et lugu ei keskendunud vaid peategelastele, vaid ka eelmiste raamatutekangelastel oli oma osa ning autor vihjas loos kuhu järmised raamatud loo edasi viia võiks.
Minu lemmikkohtadeks olid Vasicu ja Juddi jutuajamine oma võimete kontrollimisest ja kõik Samuel Raini'ga seotud kohad, sest need tõid muidu  nii tõsisesse raamatusse  kergust ja huumorit. Loodetavasti on Samuel Rain'il sarja järgmistes osades suurem roll. Ta on just sedasorti tegelane, kes avaks Nalini Singhi loodud maailmas hoopis teisi tahke.
Nalini Singh on taas kirjutanud fantastilise loo, mida soovitan kõigile.


Hinne: 6 / 5
Sarja raamatud:
"Shield of Winter"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...