neljapäev, 23. oktoober 2014

"Notorious Pleasures" - Elizabeth Hoyt

2. raamat sarjas "Maiden Lane"
Peategelased: leedi Hero Batten ja lord Griffin Reading

Loo peategelaseks on leedi Hero Batton, kes on täiuslik daam ja õde ning nüüd ka slummi lastekodu uus toetaja.  Leedi Herol on ka täiuslik kihlatu - jõukas markii, kelle vend pole aga kahjuks täiuslik. 
Lord Griffin Reading on paras võllaroog. Talle meeldib juua ja naisi taga ajada ning seltskonnas liigub kuulujutt, et ta võrgutas aastaid tagasi oma venna praeguseks surnud naise. Hero ja Griffin kohtuvad üsna kompromiteerivas olukorras ning nad ei meeldi teineteisele mitte üks raas. Kuid kui Griffin saab teada, et Hero külastab oma venna ja kihlatu teadmata slummis asuvat lastekodu, võtab ta daamilt lubaduse, et too läheb vaesteagulisse vaid siis, kui mees teda saadab. Mida rohkem noored koos aega veedavad, seda selgem on, et esmamulje oli petlik. Hero vaid teeskleb täiuslikku daami ning Griffin on aastaid üritanud perekonna varandust taastada, et ta ema, õde ja vend (toosama jõukas markii) saaksid rahulikult mugavuses elada.

Arvamus:
Raamat algas vürtsika stseeniga, millele järgnes meeltlahutav viha-iha-armastus suhe. Loo tempo oli mõnus ning iga peatüki lõpus tahtsin ma edasi lugeda, et teada, mis tegelastest saab. Taustalugu - gini valmistamine ja millised probleemid see jook Londonis ja Inglismaal põhjustas - andis loole kurva ja painava alatooni. Samuti tegi see Griffin Reading'i tegelaskuju reaalsemaks, sest otsused, mida mees langetama pidi, ei saanud kergelt tulla. Griffin oli lojaalne ja sarmikas ning päris loo alguses juba valmis end siduma - pole just armastusromaanides eriti tavaline. Tema kemplemine Hero'ga muutis loo humoorikamaks ning tasakaalustas  loo süngemat poolt. 
Ma armastasin Hero põhimõtteid ja valikuid. Jah, oli moment, kus ta käis tõsiselt närvidele, kuid Hero süda oli õiges kohas. Täiesti arusaadav, miks ta polnud valmis vennale vastu hakkama. Vastuhaku tagajärjed oleksid võinud olla peategelastele hävitavad.
Selle loo kõrvaltegelased polnud nii hästi kirjutatud kui esimeses loos. Ma tahtsin rohkem Laviniat tundma õppida. Ta oli tohutult huvitav tegelane ning ta suhe Thomas'ega intrigeeris mind. 
Tegelikult on selles raamatus kaks lugu, sest iga peatüki alguses on jupike muinasjutust. Niisiis, kui oled raamatu lõpetanud, oled lugenud nii kuuma ajaloolist armastusromaani kui ka armsat muinasjuttu.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Wicked Intentions"
"Notorious Pleasures"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...