neljapäev, 23. oktoober 2014

"Märgitud" - P.C. Cast ja Kristin Cast

1. raamat sarjas "Öö Koda"
Originaalpealkiri: "Marked"
Tõlkija: Kairi Raabe
Pegasus 2010

Zoey Redbird on kuueteistkümneaastane tüdruk, kelle vampiiride jäljekütt ühel harilikul koolipäeval ära Märgib. Ta peab jätma oma senise elu seljataha ja minema Öö Koja kooli, kus temast saab täiskasvanud vampiir. Aga seda vaid juhul, kui ta suudab läbi teha Muutuse. Peagi selgub, et Zoey ei ole tavaline vampiiriõpilane. Ta on jumalanna Nyxi väljavalitu, kel on haruldane võime kutsuda välja kõik viis elementi: õhk, maa, tuli, vesi ja hing. Kui Zoey saab teada, et Öö Koja eliitrühma Pimeduse Tütarde juht kuritarvitab jumalannalt saadud andi ja oma positsiooni, peab ta otsustama, kas julgeb astuda vastu enda saatusele. Õnneks on tal uued sõbrad, kes teda hätta ei jäta.

Arvamus:
Autor on loonud huvitava maailma, kus vampiirid ja inimesed elavad kõrvuti, kuid esimeses osas loetu põhjal oli suur osa võimust vampiiride käes. Nad olid tugevamad ja targemad ning inimesed kartsid ja põlgasid neid, kuid samas vahtisid pärani silmi filme, kus vampiiridest superstaarid mängisid. Ka vampiiriks saamise protsess oli huvitav ning mõte vampiiride koolist üsna hea.
Kõigele vaatamata polnud see raamat minule. Peategelane Zoey oli ebameeldiv. Täiesti arusaamatuks jäi, miks ta nii eriline oli ja miks jumalanna Nyx just tema välja valis. Samuti oli koolis toimuv paras klišee. Raamatu ainus positiivne inimesest tegelane oli Zoey vanaema. Kõik ta vanad sõbrad, kaasa arvatud peigmees, olid parajad tropid ning uued sõbrad ajasid haigutama. Autor üritas igati poliitiliselt korrektne olla lisades Zoey uute sõprade hulka mustanahalise sõbranna ja geist noormehe. Samas suutis ta esimeses osas tappa tegelase, kes massist erines ja seega huvi pakkus.
Mulle ei meeldi sarju pooleli jätta, kuid seda sarja ma edasi ei loe. Eriti veel kuna sarjas on kokku 12 raamatut (viimane ilmus inglise keeles sel kuul).

Hinne: 2 / 5
Sarja raamatud:
"Märgitud"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...