teisipäev, 21. oktoober 2014

"Ella Enchanted" - Gail Carson Levine

Ella saab sündides haldjast ristiemalt kingi, mis on ühtlasi needus - edaspidi on ta alati kuulekas. Ella ema ja kokk üritavad lapse saladust igati varjata, kuid kui Ella ema sureb ja isa tüdruku internaatkooli saadab, taipab pahatahtlik kooliõde üsna varsti, et kui ta Ellal midagi teha käsib, ei saa neiu keelduda. Üsna varsti ei kannata neiu seda enam välja ja põgeneb, et leida üles haldjas, kes talle sündides selle jubeda kingi tegi.

Arvamus:
Ma usun, et olete näinud filmi Anne Hathaway'ga peaosas. Kergemeelne ja muusikaline lastefilm, mis räägib tüdrukust, kes on sunnitud kõigile kuuletuma. Kui film meeldis teile just oma mängleva poole pärast, siis võib raamat pettumuseks osutuda. Raamatus toimuv on hoopis süngem. Ei mingit Disney värvide kirevust, vaid üsna Grimmi muinasjuttude stiilis lugu tüdrukust, kes oma jõududega peab hakkama saama sookollide, hiiglaste, õelate kasuõdede ja totakate haldjast ristiemadega. Õnneks on Ella taibukas tüdruk ning leiab teel toredaid abimehi. Loost ei puudu ka prints, kes Ellasse kiindub, kuid sellist armulugu nagu filmis raamatus pole. Kõik on hoopis süütum aga keerulisem. 
Filmi poster
Mulle film meeldis, aga raamat oli parem. Selles oli hoogu ja nalja, kuid ka süngeid ja pinevaid momente. Kahju, et raamat pole eesti keelde tõlgitud. Tegu on väga hea looga. Seda tunnistab ka Newbery Honor pitsat raamatu kaanel. Nimelt valis Ameerika Raamatukogu Assotsiatsioon  "Ella Enchanted" 1998. aastal parimaks lasteraamatuks.

Hinne: 4 / 5


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...