esmaspäev, 22. september 2014

"Undead and ..." - MaryJanice Davidson

 3. - 6. raamat sarjas "Undead ..."

Aastaid tagasi lugesin ma sarja kahte esimest osa. Meeles on vaid, et sarja kangelanna Elizabeth "Betsy" Taylor vallandatakse oma sünnipäeval ning samal õhtul jääb ta kassi päästes auto alla ja sureb. 
Betsy "ärkab" leinamajas, jalas kasuema viletsad käimad. Üsna varsti avastab ta, et on vampiir. Ja mitte mingi tavaline vereimeja, vaid vampiiride kuninganna, kelle tulekut vampiiride piibel ette kuulutas.

Järgmised osad ongi Betsy kohanemisest oma uue eluga, millesse kuulub ka nägus ja võimukas vampiir Eric Sinclair, kes vampiiride seaduste kohaselt on Betsy abikaasa.

Arvamus:
Sarja alguses on lood päris naljakad.  Betsy on edev ja isekas tuulepea, kelle suurimaks kireks on kingad ning juba põhimõtte pärast ei taha  ta vampiir olla. Muidugi ei meeldi talle mitte üks põrm, et Eric end ta abikaasaks sahkerdab. Nende jagelemist oli mõnus lugeda. Loole lisasid oma võlu Betsy veider ja düsfunktsionaalne perekond ja sõbrad. Kui lisada veel Ericu parem käsi Tina, Betsy sõbrad Jessica ja Marc ning raamatute kurjamid on tulemuseks üsna kirju seltskond, kelle tegemistele kaasa elada. 
Sarja edenedes hakkas Betsy vaikselt närvidele käima. Kuuendas raamatus oli ta täpselt sama pealiskaudne ja edev kui esimeses osa. Ta virises pidevalt ja oli kohati nii juhm. Samuti ei meeldinud mulle suund, kuhu autor suundus. Huvitavad tegelased heideti kõrvale ja sari, mis mind alguses just oma kergusega võlus, muutus liiga veriseks. 
Lugesin ühest blogist kogemata arvamust, kus oli üsna palju sarja kohta spoilerdatud (miks inimesed ometi ei märgista oma spoilereid) ning pean tunnistama, et see, mis sarjas tulemas on, ei meeldi mulle üldse. "Undead..." on sari, mis jääb minul lõpetamata. Esimest kuute raamatut soovitan, kui tahate lugeda midagi väga kerget ja jaburat.

Hinne: 3 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...