reede, 26. september 2014

"Storm Front" - Jim Butcher

1. osa sarjas "The Dresden Files"

Harry Dresden on võlur, kes otsib kadunud esemeid, uurib paranormaalseid juhtumeid ja annab nõu, kuid ei müü kunagi armujooki. Ta on ka ainus Chicagos tegutsev võlur, kes oma teeneid politseile pakub. Harry näpud on parajasti põhjas, kui tema poole pöördub naine, kelle mees on kadunud. Ka politsei pakub Harryle konsultandina tööd, sest toimunud on kaksikmõrv, mille sooritamiseks kasutati maagiat. Harry olukord muutub täbaraks, kui temast saab uurimise peamine kahtlusalune.

Arvamus:
Ma arvasin aastaid, üldse süvenemata esimese raamatu sisututvustusse, et sari on kuidagi Saksamaa ja II maailmasõjaga seotud. Tagantjärele ajab itsitama, millistele järeldustele sünge kaanepilt ja üks nimi viia võivad.
Jim Butcheri loodud maailm ja krimilugu köitsid mind esimestest lehekülgedest alates. Eriti põnev oli naistemaia pealuus pesitseva vaimu olemasolu, kes täitis omamoodi arvuti ja retseptiraamatu otstarvet. Kõige naljakam oligi Harry ja Bobi (pealuus olev vaim) omavaheline jagelemine ja nääklemine. Vahepeal jättis Harry, eriti Bobi kõrval, üsna nannipunni mulje, kuid ta teglaskuju meeldis mulle sellegi poolest. Hea oli lugeda mehest, kes polnud tüüpiline alpha isane, vaid vahel ka virises ja armetult kolki sai. See muutis Harry reaalsemaks, mis sest et tegu oli fantaasiaraamatuga.
Vampiiride kujutamisega teenis sari kõvasti plusspunkte. Loomulikult  on tore lugeda paranormaalseid armastusromaane, kus peategelaseks on valesti mõistetud traagilise saatusega vereimeja, kuid tõeliselt juubeldama panevad, mind lood, kus vampiirid on hirmutavad, ohtlikud ning ei tekita mus soovi neid kaisutada.
Mõnus algus sarjale, kus maagia võib olla mõrvarelv, haldjad armastavad pitsat ja peategelane on maagilise Valge Nõukogu otsusel katseajal. Soovitan kõigile paranormaalsete krimilugude austajatele. Praeguseks on sarjas ilmunud 15 romaani ja mitmeid lühijutte. Lugemist peaks jätkuma pikemaks ajaks.

Hinne:  5 / 5
Sarja raamatud:
"Storm Front"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...