esmaspäev, 4. august 2014

"Tellised ja surm" - Ann Granger

3. raamat sarjast "Campbell ja Carter lahendavad mõrvalugu"
Originaalpealkiri: "Bricks and Mortality"
Tõlkija: Lauri Vahtre
Varrak 2014

Kaua tühjalt seisnud maja põleb ühel ööl maha ning selle varemetest leitakse laip. Välismaal elav omanik  Gervase Crown pöördub tagasi koju ning tema saabumine toob külaelanikele meelde tragöödia, mille mees aastiad tagasi põhjustas.  Carter ja Campbell asuvad juhtumit uurima. Üsna pea näib, et tappa taheti hoopis maja omanikku ning mõrtsukas võib uuesti üritada.

Arvamus:
Hea inglise krimka. Mõrvari isik tuli tõelise üllatusena. Kõige rohkem meeldisid mulle stseenid, kus täiskasvanud olid sunnitud Carteri tütre kaisukaruga suhtlema. 


Katkendeid ja ütlusi raamatust:
"Nii kui ta kuulis, et ma käisin Petrat vaatamas, lendas siia nagu kuul, et mind põrgusse saata. Aga see, inspektor Campbell, on Kiti stiil - otse suu sisse. Tema poleks hakanud ukse alt sedeleid sisse toppima. Ja mis puutub nende mammasse, siis see on väga korralik proua. Tema ei hakkaks ajalehti lõikuma, et sõnumit saata, vaid kirjutaks oma käega paberile, millele on trükitud saatja aadress."
lk 163
"Otsekohe räägid kõik ära!" käsutas ema. "Ja kui keegi pärast seda sind ähvardama tuleb, siis ütle neile, et neil tuleb tegemist minuga!" Ta ajas selja sirgu, pani käed üle oma patentkäekoti vaheliti ja jäi politseinikele häirimatult otsa vahtima. "Ma kaalun paar grammi vähem kui sada viisteist kilo ja mulle meeldib kakelda," ütles ta.
lk 265
"Vihkamine kahjustab vihkajat palju rohkem kui seda, keda vihatakse."
lk 276

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"Sopp, saast ja surnud"
"Hukatus, häving ja mõrv"
"Tellised ja surm"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...