pühapäev, 3. august 2014

"Pilk pimedusest" - Peter Robinson

Inspektor Banksi 1. juhtum
Originaalpealkiri: "Gallows View"  
Tõlkija: Tiia Krass
Varrak 2007

Peainspektor Alan Banks kolib Londonist Yorkshire'i, et pääseda metropoli stressirohke elu eest. Kuid peagi avastab ta, et maaelu polegi nii idülliline kui ta endale ette oli kujutanud...
Eastvale'i naisi hirmutab piiluja. Liiminuusutajatest teismelised murravad majadesse sisse. Üks vana naine võib olla langenud mõrva ohvriks. Lisaks sellele tuleb Banksil toime tulla tõsiasjaga, et on sisse võetud noorest psühholoogist Jenny Fullerist. Pinged kogunevad üha ja Banks mõistab peagi, et tal käsil olevad juhtumid võivad olla omavahel seotud...Arvamus:
Taas üks uurija, keda ma algselt nägin teleekraanil. Praegu jookseb ETV-s pühapäeva õhtuti "Inspektor Banks", mis põhineb just sellel raamatusarjal. Kusjuures raamatut laenutades ei teadnud ma, et raamatu inspektor Banks on seotud telesarjaga, mida ma telekavas märkasin ja vaadata otsustasin. Telesarjas on Banks juba vanem. Kui ma õigesti mäletan, siis sarja esimene osa põhineb 12. raamatul "Aftermath".

Ma naudin raamatuid, milles peale huvitava loo, on ka midagi õpetlikku, kuid samas peab autor seda niimoodi edastama, et see lugu varjutama ei jää. Selles raamatus on natukene juttu fotograafiast.  
Lugu on mõnusa tempoga ja põnev ning keskendub piisavalt ka tegelastevahelistele suhetele. Peategelase ooperivaimustus tõi mulle silme ette teise kuulsa uurija Kurt Wallanderi, kuid Banksi huvi pole nii sügav ja pikaajaline. Oma naise sõnul alustab ta uue hobiga iga kolme-nelja kuu tagant ning kolleegi sõnul on tal vaid juhtumite lahedamisel lindu jahtiva kassi kannatus ja visadus.
Kusagil loo keskpaigas ma juba kahtlustasin, kes piiluja on, kuid mõrvari isik oli paras üllatus.
Hea mõrvalugu. Soovitan inglise krimkade austajatele. Mul endal on juba laenutatud teine juhtum "Pühendunud mees".

Hinne:  4 / 5
Sarja eesti keeles ilmunud raamatud (juhtumid 1-4):
"Pilk pimedusest"
"Pühendunud mees"
"Vältimatu lõpp"
"Ripporg" 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...