neljapäev, 24. juuli 2014

"The Will" - Kristen Ashley

1. raamat sarjast "A Magdalene Novel"
Peategelased: Josie Malone ja Jake Spear

Josephine "Josie" Malone'i vanaema sureb ja jätab talle oma imekauni maja ning suure osa varandusest. Kuid osa rahast jätab ta endisele poksijale, praegusele stripiklubi omanikule ja üksikisale Jake Spear'ile, keda Lydie viimasel kuuel eluaastal hästi tundma ja hindama hakkas. Josephine, kes on suure osa oma elust mööda maailma kuulsa moefotograafi parema käena ringi rännanud, otsustab vanaema pärandiasjad korda ajada, maja maha müüa ja oma elu juurde naasta. Kuid Lydia  jättis Jake'ile ka oma kallima vara ning see sunnib naist mehe seltsis aega viitma. Samuti huvitab Josephine'i, miks vanaema teda mõne sagedase külaskäigu ajal Jake'ile ja ta lastele ei tutvustanud. Päevad mööduvad ja Jospehine taipab, et ei taha vanaema maja müüa, kuid kohalik kinnisvaraarendaja on juba majale pilgu peale pannud ja ei vali vahendeid, et see endale saada.

Arvamus:
Alustan seekord kaanest. Kaunis font, lahe ornament, sobivad lillakad toonid - igati pilkupüüdev kaanepilt. 
Nüüd raamatust endast. Nagu tavaliselt oli ka see Kristen Ashely lugu ilmatuma pikk. Goodreads andmeil 375 lehekülge, kuid lubage kahelda, lugemise ajal tundus see vähemalt poole pikemana. 
Esimene pool oli päris hea. Ma nautisin Josie ja Jake'i suhte arenemist ning kuigi Josie peenutsev rääkimisviis käis alguses närvidele, siis harjusin ma sellega üsna pea. Ma suutsin isegi Jake'i vandumisest ja ühesõnalistest lausetest üle olla. Kuid siis jõudis kätte hetk, mil peategelaste suhe jõudis seksini ja sealt peale läks kõik allamäge. Mul pole midagi kirglike armustseenide vastu, kuid pole vaja üksikasjalikke kirjeldusi igast poosist ja liigutusest. Samuti ei ole mõtet kirjutada iga nelja lehekülje järel kuue lehekülje pikkust seksistseeni. Nii kaotavad need hetked kogu oma võlu ja see muutub rutiiniks. Klõpsasin lõpuks kindle nuppu ja jätsin lehekülgede kaupa teksti vahele, sest mind tõesti ei huvitanud mitme tõukega peategelased orgasmini jõudsid. Nende stseenide asemel oleks autor võinud rohkem põneviku liini loosse panna, sest see tundus raamatu lõpus  viletsavõitu. Samuti huvitas mind too eraklik mees, kelle juures Josie ja Jake käisid kohvi joomas, kuid keda Josie kunagi ei näinud. Selle liinil polnudki korralikku lõpplahendust.
Mõtlesin kaua, kuidas seda lugu hinnata. Mulle meeldis tegevuspaik ja raamatu esimene pool ning Jake'i lapsed lisasid loole oma võlu. Teine pool loost muutus odavaks pornoks, mis rikkus lugemisnaudingu ära.
Ütlen siis, et nõrk kolm. Mulle tõesti meeldis loo algus ja eriti Lydie selgelt tuntav mõju erinevate tegelaste elule.

Hinne: 3  / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...