kolmapäev, 30. juuli 2014

"The Lion's Lady" - Julie Garwood

1. raamat sarjas "Crown's Spies"
Peategelased: Christina ja Lyon (Lyonwoodi markii)

Salapärane printsess Christina vallutab tormijooksuna Londoni kõrseltskonna. Ta on kombekuse musternäidis ning keegi ei aima, kui kirevat elu neiu enne Inglismaale jõudmist elas. 
Lyonwoodi markii on endine spioon. Christina jahe ükskõiksus äratab mehes soovi naise pealispinnast kaugemale tungida. Lyon asub naist jälitama ja satub nii peole, mille katkestab rööv. Edasi hakkavad hargnema sündmused, mis pööravad Lyoni elu täielikult pea peale.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
"The Lion's Lady" oli lihtne ja lõbus. Ma naeratasin seda lugedes pidevalt, sest raamatus oli nii palju humoorikaid ja lahedaid kohti - väike Christina, Christina kaardimängu õppimas, Christina end Lyonist lahutamas. Jah, väga palju naljakaid ja muhedaid kohti. Mu lemmikuks oli kindlasti  lahutuse koht. See kuidas teener seda koju jõudnud Lyonile selgitas, ajas mind südamest naerma. Christina ja Lyon olid mõlemad naljakad tegelased. Nendega juhtus pidevalt midagi, mis alguses tundus uskumatuna, kuid siis muutus täiesti loogiliseks asjade käiguks. Christina ilu oli küll natuke üle võlli, kuid 80ndatel kirjutatud raamatute kangelannad olidki vist kõik silmipimestavad kaunitarid. Vähemalt ei olnud ta minestav tobuke, kes pidevalt päästmist vajas.
Mind häiris Christina jume. Neiu endist elu arvesse võttes ei saanud tal olla veatu valge nahk. Tedretähne mainiti vaid kord. Ainult korra terve loo peale. Samuti jäi vaevama epiloogi puudumine. Lugu lõppes nii järsku. Ma lootsin, et nad lähevad tagasi. Mitte just elama, aga vähemalt külla. Ma tahtsin, et ka Lyon näeks kohti, kus Christina üles kasvas ja tutvuks ta lähedastega. Samuti valmistas mulle pettumuse, et Christina vennal pole oma lugu. Ta oli raamatu alguses nii huvitav tegelane ja Christina harvades meenutustes tundus ta just sellise mehena, kellel on oma lugu. Võibolla kunagi Julie Garwood kirjutab selle. Loodan vähemalt.
Soovitan  raamatut humoorikate ajalooliste armastusromaanide austajaile.

Hinne: 4,5 / 5
Sarja raamatud:
"The Lion's Lady"
"Guardian Angel"
"The Gift"
"Castles"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...