teisipäev, 29. juuli 2014

"Poolpaha" - Sally Green

1. osa triloogiast "Poolelu"
Originaalpealkiri: "Half Bad"
Tõlkija: Marge Paal
Pegasus 2014

Kuueteistkümneaastane Nathan elab puuris, teda pekstakse, ta on kettidega aheldatud nagu koer, välja õpetatud tapjaks. Tänapäeva Inglismaal on inimeste kõrval elavad nõiad jagunenud kaheks vaenutsevaks pooleks ja Nathan on kõige hirmuäratavama ja julmema musta nõia Marcuse sohilaps. Nathani ainus võimalus ellu jääda on põgeneda, otsida üles Marcus ja saada oma annipäeval kolm kingitust, mis annavad talle ta võluvõimed. Kuidas leida aga Marcus, kui iga tema sammu jälgitakse, kui ta ei saa kedagi usaldada, isegi mitte oma perekonda, isegi tüdrukut, keda ta armastab?

Arvamus:
Alguses võttis mul aega, et raamatu stiiliga harjuda. Laused tundusid nii lühikesed ja lihtsad, kuid kuna raamat on kirjutatud Nathani vaatenurgast ning raamatu sisekaanel on järgmised read,
sa ei oska lugeda ega kirjutada, aga sa tervened kiiresti – isegi nõia kohta
pärast pimeduse saabumist hakkab sul siseruumides halb
sa vihkad Valgeid nõidasid, aga armastad Annalise’i, kes on üks nende hulgast
sind on neljateistkümnendast eluaastast saadik puuris hoitud
sa pead vaid põgenema ja leidma Mercury, Musta nõia, kes sööb poisikesi
ja sa pead seda tegema enne oma seitsmeteistkümnendat sünnipäeva
lihtne
siis tundus see mõne aja pärast täiesti loogilisena, et õpiraskustega noormehel võib ka oma mõtete väljendamisega raskusi olla. Mida edasi ma lugesin, seda kaasahaaravamaks lugu muutus.
Raamatu õhustik on sünge, täis müstikat ja salapära. Tegevus toimub Suurbritannias, kus tavaliste inimestega kõrvuti elavad nõiad. Mustad, kes on üdini halvad ja valged, kes on läbinisti head. Poolte vahel kestab võitlus, kus on langenuid mõlemal poolel. Nathani bioloogiline isa on must nõid. Valged nõiad teesklevad üle kümne aasta, et nad ei suuda Nathani liigitada, kuid tegelik otsus langetatakse Nathani sünnihetkel - on ta ju "oma isa poeg". See, et Nathan pole oma isaga kunagi kohtunud, ei mängi mingit rolli. Oma ihas valgeid nõidu kaitsta, on nende nõukogu ja korrakaitsjad ise muutunud nendeks, kelle eest kaitset vajatakse. Headest kavatsusest on saanud hirmuvalitsus ja halvad tegelased ei tundugi esmapilgul kõik nii halvad.
"Poolpaha" on esimene osa huvitavast täiskasvanuks saamise loost, mis pani mind sügavalt ohkama, pisaraid tagasi hoidma ja põnevusest hinge kinni pidama.  Nathanil on ees veel pikk teekond, milest ma kindlasti osa saada kavatsen. Triloogia teine osa "Half Wild" ilmub inglise keeles järgmise aasta kevadel.
Soovitan kõigile fantaasia- ja nõialugude austajatele

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...