reede, 25. juuli 2014

"One Heart to Win" - Johanna Lindsey

Tiffany Warren reisib läände, et esimest korda oma isaga kohtuda ning  lahus vanemate soovil abielluda isa naabri poja Hunter'iga, et lõpetada aastakümneid kestnud vaen perekondade vahel. Kuid kangekaelne neiu pole vanemate plaanist vaimustuses ning reisil New Yorgist Montanasse sünnib Tiffany peas julge plaan. Et isa paremini tundma õppida ja vanemate lahkuminekus selgust saada, teeskleb Tiffany isa uut majapidajannat. Kuid kohale jõudes ootavad teda jaamas hoopis naabri pojad, kes on otsustanud Tiffany isale vingerpussi mängida ja tolle uue majapidajanna ära röövida. Nad pakuvad neiule suuremat palka ning Tiffany taipab, et isa asemel on tal võimalus hoopis oma peatset kihlatut lähemalt tundma õppida. Nii asub ta Jenniferina naabrite majapidamises tööle.

Arvamus (sisaldab spoilereid):
Mulle meeldivad raamatud, kus inimene aetakse kellegi teisega segi ja too mingil põhjusel nii öelda vooluga kaasa läheb. Pole siis ime, et ma asusin õhinal lugema ning algus oli tõesti hea. Tiffany oli hellitatud ja kangekaelne plika, kes ei tahtnud üldse oma isaga kohtuda, sest too oli ta ju aastateks hüljanud. Mulle meeldis neiu reis Montanasse ja see kuidas ta pärast tõelise Jenniferiga kohtumist oma plaani välja haudus. Kuid see mis järgnes, polnud enam usutav. Tee mis tahad, aga ma ei suutnud oma vaimusilmis näha hellitatud Tiffanyt, kes unistas New Yorgi dändiga abiellumisest ja oli oma elus vaid paar korda köögis käinud, kokkamas ja küürimas. See oli nagu hoopis teine naine. Autor rõhutas, et Tiffany mängis rolli ja üritas igas olukorras Jenniferina käituda, kuid see ei veennud mind mitte üks põrm.
Tiffany vanemaid ümbritsev müsteerium oli hea, aga see teema oli juhuslikult siia ja sinna vahele torgatud ning autor ei arendanud seda piisavalt. Selle liini lahendus valmistas suure pettumuse. Kõik toimus nii kiiresti ja plihmaki plahmaki. Ma tahtsin rohkem üksikasju, reaktsioone ja vestlusi, mitte vahemärget, et toimus vestlus ja otsustati seda.
Samuti oli loos mitmeid huvitavaid kõrvaltegelasi, kelleni autor ei jõudnudki. Miks peab  lugejat niimoodi narrima?  Kuna nad aga loos olid, siis tõstab see natuke mu hinnangut.

Hinne:  3 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...