neljapäev, 24. juuli 2014

"First Grave on the Right" - Darynda Jones

1. raamat sarjas "Charley Davidson"

Charley Davidson on eradetektiiv ja grim reaper. Kui advokaadibüroo kolm osanikku tapetakse 24 tunni jooksul, on Charley ülesandeks leida mõrvar ning aidata vaimudel lahendada oma viimaseid probleeme, et nad saaksid rahuliku südamega teispoolsusesse minna.
Charley eraelu on veel keerulisem. Naist kummitavad unenäod mehest, keda ta kunagi kohtas. Kui unenägudest saab tõelisus, taipab Charley, et on silmitsi olendiga, kelle sarnast ta pole varem kohanud.

Arvamus:
Paranormaalne krimka, milles on piisavalt perekonnadraamat, huumorit, põnevust ja romantikat. Mulle Charley meeldis. Ta ei lasknud kellelgi endale pähe istuda, kuid ei mõjunud alati oma õigust taga ajava naisõigluslasena. Vahepeal näis ta päris muretuna, kuid siis näitas autor peategelast hoopis uue nurga alt ja nähtavale tuli Charley tegelaskuju sisu ja sügavus.
Kõrvaltegelasteks on Charley poitseinikust onu, kes naise võimet ära kasutades juhtumeid lahendab ja mõnikord seejuures äärmiselt isekas tundub, Charley kohvisõltlasest sekretär ja sõbranna Cookie, Charley vaimust kaastööline Angel, salapärane ja seksikas Reyes Farrow ning kuum pearahakütt Garrett Swopes, kes ei tea, kas liigitada Charley lahtrisse "segane" või "selgeltnägija". Kummast mehest saab sarja romantiline kangelane pole veel 100% kindel. Vähemalt esimeses raamatus oli mõlemal piisavalt potensiaali.
Vahepeal jäi mulje, et ma ei saanud kõigist naljadest lõpuni aru, sest ei tea ameerika popkultuurist eriti palju. Kuid sellegi poolest ajas lugu mind mitmel korral naerma ja muigama. Mõnusalt kerge. Soovitan naljakate urban fantasy lugude austajatele.

Hinne: 4 / 5
Sarja raamatud:
"First Grave on the Right"
"Second Grave on the Left"
"Third Grave Dead Ahead"
"Fourth Grave Beneath My Feet"
 "Fifth Grave Past the Light"
"Sixth Grave on the Edge"
"Seventh Grave and No Body"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...