neljapäev, 5. juuni 2014

"Võrdne tõenäosus" - Dick Francis ja Felix Francis

Originaalpealkiri: "Even Money"
Tõlkija: Toomas Taul
Varrak 2011

Ned Talbot on töötanud kogu elu kihlvedude sõlmijana ja jätkanud vanaisa äri. Tema vanemad hukkusid autoõnnetuses. Ta on enam-vähem ots otsaga kokku tulnud, kuid viimasel ajal on tal tekkinud tunne, et temasugused väikesed üritajad ei saa enam kuigi kaua tegutseda. Ühel päeval, kui ta maksab parajasti välja võite ja arvestab mõttes oma kaotusi, astub rahvahulgast järsku välja hallipäine mees, kes väidab, et ta on Nedi isa. Vaevalt tund aega hiljem pussitatakse sama meest Ascoti autoparklas. Ta jõuab veel Nedi hoiatada, et too oleks ettevaatlik. Paraku tuleb Nedil endal teada saada, mida need sõnad tähendavad ja mis üldse tema ümber toimub, sest vastasel korral võib ta kaotada elu.
Arvamus:
Ma pole lugenud ühtegi Dick Francise raamatut, mis niivõrd tehnoloogiast kubiseks. Nähtavasti on tegu Felix Francise mõjuga. Kahjuks ei andnud see raamatule midagi juurde, vähemalt minu silmis. Tegelikult olin ma hoopis segaduses, sest ei saanud aru, kuidas täpselt see mobiilside rikkumine õnnestus. 
Samuti pole ma kunagi hobuste peale kihla vedanud ja mulle ei meeldinud, kuidas kihvedude kohta käivat infot tutvustati (kuigi sellest sain ma aru). See näis viletsa ja kuiva loenguna ning selles polnud Dick Francisele omast stiili. 
Nedi eraelu meeldis mulle hoopis rohkem. Just vaimuhaiguse teema huvitas mind ja see osa loost oli hästi kirja pandud ja äärmiselt põnev.

Hinne: 3 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...